خلاقانه ترین ایده های زمستانی تزئین اتاق خواب

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۵ آبان ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 3.8 دقیقه

راهنماتو- زمستان در راه است و این یعنی هوای سردتر و شب های طولانی تر انتظار ما را می کشند. افراد زیادی هستند که عاشق این فصل اند و زمستان را بهترین زمان برای در خانه ماندن، خواندن یک کتاب جدید و لذت بردن از حضور عزیزان می دانند. اتاق خواب در ماه های سرد سال واقعا مانند یک پناهگاه است؛ مکانی دنج و آرامش بخش که برای فرار از شلوغی و هیاهوی روزمره به آن پناه می بریم. در ادامه با معرفی خلاقانه ترین ایده های زمستانی تزئین اتاق خواب با راهنماتو همراه باشید.

1- به سراغ پتوهای گرم بروید

به گزارش راهنماتو، سرمای زمستان واقعا کلافه کننده است، خصوصا اگر پتوهایتان به اندازه کافی گرم نباشند. علاوه بر لباس های گرم و جوراب های ضخیم از پتوهای گرم و مخملی برای ایجاد یک اتاق خواب دنج و گرم در زمستان استفاده کنید. تشک تخت را نیز بررسی کنید. مطمئن شوید که تشک شما فرسوده نباشد. قرار دادن یک لایه تشک ضخیم بر روی تشک تخت علاوه بر افزایش عمر تشک تخت، موجب افزایش راحتی و گرمای تختخوابتان در شب های سرد زمستان می شود.

دکوراسیون زمستانی


2- از رنگ های گرم بهره بگیرید

استفاده از رنگ های گرم مانند اخرایی، کهربایی، سبز مریم گلی و اسطوخودوس در تزئین اتاق خواب فضای آن را گرم تر، روشن تر و صمیمی تر خواهد کرد و یک زمستان آرامش بخش را برای شما به ارمغان می آورد.

دکوراسیون زمستانی


3- از لوازم بافت دار استفاده کنید

روش های زیادی برای افزودن بافت به اتاق خواب وجود دارد. می توانید با استفاده از پرده های حرارتی و ضخیم گرما و بافت بیشتری به اتاق خوابتان اضافه کنید. پرده های کتان، جیر و مخمل بهترین گزینه برای پاییز و زمستان هستند.

دکوراسیون زمستانی


4- از فرش و موکت ضخیم استفاده کنید

هیچ کس دوست ندارد در روزها و شب های سرد سال، در زیر پاهای خود احساس سردی کند. فرش کنار تخت اولین چیزی است که پس از بیدار شدن از خواب، با آن تماس پیدا می کنید. پس از یک فرش نرم و راحت برای افزودن گرما به فضای اتاق خوابتان بهره ببرید.

دکوراسیون زمستانی


5- یک پناهگاه دنج در اتاق خواب ایجاد کنید

چه عاشق زمستان باشید و چه از آن متنفر باشید، ناچارید ماه های سرد سال را تجربه کنید. خلوت کردن در یک گوشه دنج و آرام در منزل خصوصا در روزها و شب های سرد سال می تواند محیط خانه تان را دلپذیرتر و دوست داشتنی تر از قبل کند. چه بهتر که این مکان در اتاق خواب باشد. می توانید به کمک یک کاناپه یک گوشه دنج برای لذت بردن از تنهایی یا همنشینی با دوستان در اتاق خوابتان طراحی کنید.

دکوراسیون زمستانی


6- نورپردازی را بیشتر کنید

از آنجایی که در این فصل تابش خورشید کمتر می شود، سعی کنید با اضافه کردن چراغ های بیشتر و ایده های نورپردازی جذاب فضای اتاق خوابتان را روشن تر کنید. این کار گرمای بیشتری به اتاق خواب شما اضافه می کند. می توانید از لوستر، لامپ های دیواری و کف و حتی شمع برای این کار استفاده کنید.

دکوراسیون زمستانی


7- از بالش و کوسن نرم استفاده کنید

هیچ چیز مانند بالش های نرم نمی تواند به فضای اتاق خواب شما حس و حال زمستانی ببخشد. بالش های پشمی، مخملی و خزدار بهترین گزینه برای فصول سرد سال هستند که علاوه بر ایجاد عمق و بُعد، فضایی دنج و مناسب برای خواب های زمستانی به ارمغان می آورند.

دکوراسیون زمستانی

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها