انواع فرم صورت و مدلهای مناسب مو

  • نغمه افشار نغمه افشار
  • ۳ مرداد ۱۳۹۹
  • زمان مطالعه : 3.3 دقیقه

اولین چیزی که در برخورد با آدمها می بینیم صورت آنهاست. ما به عنوان بیننده فارغ از اینکه چه سبک مو یا آرایشی دارند نگاه میکنیم و شاید اصلا به ذهنمان هم نرسد که اگر مدل موهایش جور دیگر بود چه شکلی میشد! ولی واقعیت این است که شکل هر صورت با مدل مو و آرایش مناسب خودش است که زیبا یا دلچسب به نظر می رسد. حتی ممکن است با انتخاب اشتباه چهره ای خشن پیدا کرده یا اینکه انرژی منفی از خودمان منتقل کنیم.

پس خیلی مهم است که بدانیم چه شکلی هستیم! ساده است!

چند مدل صورت داریم؟

⦁ مستطیلی

⦁ بیضی

⦁ مربع

⦁ مثلث

⦁ لوزی

⦁ گرد

مدلهای مختلف صورت

گاهی تقسیم بندیهای جور دیگری هم به چشم می خورد ولی در اصل همین تعداد شکل کافی است.

وقتی فرم صورتمان را پیدا کردیم حالا راحتتر می توانیم بفهمیم کدام مدل مو از ما فردی جذابتر میسازد. با خودمان که فکر میکنیم میبینیم واقعا زمانی که موهایمان را چتری زده بودیم و اصلا جلوه ی خوبی نداشت به خاطر همین بود که دقت نداشتیم و نمی دانستیم مدل موی چتری برای هر فرم صورت هم متفاوت است.

مدل موهای مناسب هر صورت کدام است؟

صورتهای مستطیلی:

مدل مو مناسب صورتهای مستطیل

صورتهای مستطیل شکل نباید موهایشان را به گونه ای کوتاه کنند که بغلهای صورت خالی از مو باشد. بلکه باید اطراف صورتشان را مو در بربگیرد تا از تیزی زاویه های پایین صورت جلوگیری شود.

صورتهای بیضی:

مدل مو مناسب صورتهای بیضی

اگر صورتتان بیضی شکل است تاحدودی خوشحال باشید چون فرم متعادلی دارد و تقریبا خیلی از مدل موها به آن می آید! بهتر است برای زیباتر شدن موهای بلندتان، آن را لایه لایه کوتاه کنید...

صورتهای مربعی:

مدل مو مناسب صورتهای مربعاز آنجا که عرض گونه و فکها تقریبا هم اندازه هستند باید یک راه حلی به کار برد تا پهنای صورت کمتر شود و زاویه های آن محوتر شود. موهایی تا گردن و خردشده حتی با وجود چتری به این افراد چهره جذابتری می بخشد.

صورتهای لوزی:

مدل مو مناسب صورتهای لوزی

در این مدل صورت، بیشتر باید روی ناحیه گونه ها و متعادل سازی آن تمرکز کرد. موهای پریشان لایه لایه که نوکهای تیز مو روی گونه ها قرار بگیرد زیبایی را بیشتر میکند.

صورتهای گرد:

مدل مو مناسب صورتهای گرد

خب همه جای صورت یک اندازه است. موهای کوتاه، موهای لیر کوتاه، مناسب هستند. چتری های پر و ضخیم قشنگی خاصی به این صورت می دهند.

صورتهای مثلثی:

مدل مو مناسب صورتهای مثلث

چانه پهنتر از پیشانی است. یعنی نوک مثلث به سمت بالا است پس باید توجه را از سمت چانه ها کم کرد و به پیشانی رساند! چتری به این صورتها ظاهر متعادلتری می بخشد.

به همین سادگی میتوانیم به چم و خم چهره مان آگاه شده و ظاهر مناسبتری از خودمان بسازیم.

نغمه افشار
نغمه افشار

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها