رونمایی از نمونه اولیه ربات انسان نمای اپتیموس تسلا

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۹ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.6 دقیقه

راهنماتو- ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در نخستین روز رویداد هوش مصنوعی 2022 تسلا که از 30 سپتامبر آغاز شده است، نمونه اولیه ربات انسان نمای خود را به نمایش گذاشت.

در آخرین روز رویداد هوش مصنوعی 2021 تسلا که در ماه آگوست برگزار شد، ماسک اعلام کرد که تسلا در حال ساخت یک ربات انسان نما به نام تسلا بات یا اپتیموس است. این شرکت در آن زمان نمونه اولیه ای برای نمایش نداشت. امسال این شرکت یک ربات انسان نمای دوپا را به نمایش گذاشت.

این ربات می توانست  بدون هیچ گونه تکیه گاه مکانیکی راه برود و برای حضار دست تکان دهد. ماسک در این رویداد گفت :« هدف ما ساختن یک ربات انسان نمای مفید در سریع ترین زمان ممکن است.» مهندسان این شرکت در طی این رویداد اعلام کردند که در تلاش هستند تا اپتیموس را به فناوری خودروی خودران این شرکت مجهز کنند تا بتواند بطور ایمن راه برود و یا مانند انسان در کارخانه کار کند.

ماسک در ادامه اعلام کرد که تسلا قصد دارد ربات اپتیموس را به تعداد زیاد تولید کند و شاید بتواند قیمت آن را به کمتر از 20000 دلار برساند. او گفت :« من آینده از را تصور می کنم که در آن فقر محصول و خدمات وجود ندارد و انسان ها می توانند هر آنچه که از نظر محصولات و خدمات می خواهند، در اختیار داشته باشند.»

ماسک که زمانی هشدار داده بود هوش مصنوعی تهدیدی برای بشریت است، اکنون می خواهد اطمینان پیدا کند که انتقال به جامعه‌ای که در آن ربات‌ها بسیاری از کارها را انجام می دهند و مردم از مزایای آن بهره می‌برند، یک جامعه امن است. او گفت تسلا اپتیموس را در کارخانه ها مورد آزمایش قرار داده و این ربات اکنون می تواند کارهای ساده مانند حمل قطعات را در کارخانه ها انجام دهد. او عقیده دارد که این ربات در سه تا پنج سال آینده به طور عمومی ارائه خواهد شد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها