افراد نابینا و کم بینا با قابلیت جدید پیکسل 7 می توانند به راحتی سلفی بگیرند

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۸ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- امروزه عکاسی از طریق گوشی های هوشمند بسیار آسان است. اما گرفتن یک عکس بسیار خوب همچنان چالش برانگیز است. این یکی از دلایلی است که ما هنوز برای عکاسی از رویدادهای خود به عکاسان حرفه ای نیاز داریم.

متاسفانه مشکلاتی مانند نابینایی و یا کم بینایی سبب می شود تا این افراد برای گرفتن عکس ها و سلفی های ساده خود به افراد دیگر متکی باشند. گوگل با ارائه گوشی پیکسل 7 ویژگی جدیدی به نام «Guided Frame» معرفی کرده است؛ قابلیتی که عکاسی سلفی را بدون نیاز به افراد دیگر امکان پذیر می کند.

در رویداد Made by Google این شرکت تجربه یک فرد نابینا را با استفاده از این ویژگی جدید به نمایش گذاشت. گوگل نشان داد که قابلیت های سمعی و بصری Guided Frame به گرفتن عکس‌های سلفی بهتر کمک می‌کند. دو گوشی پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو  با استفاده از این ویژگی، دستورالعمل‌های صوتی و بازخوردهای لمسی مختلفی را در خصوص نحوه کادربندی کامل تصاویر ارائه می دهند. این قابلیت از دستورالعمل های ساده ای مانند «حرکت تلفن به بالا، پایین، چپ و راست» برای کمک به کاربر استفاده می کند.

guided-frame

بر اساس تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط گوگل، به نظر می رسد تشخیص چهره نیز نقش مهمی در ساخت Guided Frame ایفا می کند. استفاده از این ویژگی بسیار ساده است. ابتدا باید قابلیت TalkBack را در گوشی پیکسل 7 یا پیکسل 7 پرو روشن کنید. این ویژگی از مسیر Settings > Accessibility > TalkBack > Use TalkBack قابل فعالسازی است. سپس باید وارد برنامه Google Camera شده و دوربین جلو را انتخاب کنید. پس از آن، کافی است دستورالعمل های صوتی و بازخورد لمسی را دنبال کرده و عکس بگیرید.

وقتی تصویر فرد بخوبی درون قاب قرار گرفت، تلفن به‌طور خودکار عکس می‌گیرد و در صورت موفقیت‌آمیز بودن عکاسی، تأیید صوتی دریافت خواهید کرد. Guided Frame می تواند موهبت بزرگی برای افراد نابینا و کم بینا باشد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها