چهار ویژگی آزاردهنده iOS 16 به همراه نحوه غیر فعالسازی آنها

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 3.6 دقیقه

راهنماتو- iOS 16 آخرین به روز رسانی نرم افزار موبایل اپل برای آیفون، قابلیت های زیادی را ارائه می دهد. کاربران اکنون می توانند پیام های متنی iMessage را ویرایش کنند و یا تصاویر ویرایش شده خود را کپی و بر روی یک تصویر دیگر بچسبانند. این سیستم عامل، علاوه بر بسیاری قابلیت های ویژه، چندین ویژگی دارد که ممکن است برای برخی خوشایند نباشد. در این مطلب به بررسی این ویژگی ها و نحوه غیرفعال کردن آنها می پردازیم.

دکمه جستجوی جدید در صفحه اصلی آیفون

ویژگی جستجوی آیفون شما به شما امکان می دهد تا به سرعت یک پیام متنی، برنامه شخص ثالث، فایل، یادداشت یا موقعیت مکانی را جستجو کنید. برای دسترسی به نوار جستجو کافی است انگشت خود را در هر نقطه از صفحه به پایین بکشید. این قابلیت تقریبا هر چیزی که در دستگاه شما و یا در وب قرار دارد را جستجو می کند. اپل با ارائه iOS 16 راه دیگری برای دسترسی به این نوار جستجو ارائه کرده است.

این نوار جستجو در پایین صفحه و درست در بالای داک شارژ قرار دارد. در صورت برخورد تصادفی انگشت به این قسمت، قابلیت جستجو به سرعت فعال می شود. از آنجایی که ممکن است این ویژگی برای بسیاری آزاردهنده باشد، می توان به راحتی آن را غیر فعال کرد. برای این کار کافی است وارد Settings دستگاه خود شده و از قسمت Home Screen گزینه Show on Home Screen را خاموش کنید.

 

ویژگی-های-ازاردهنده-ios-16

پاپ آپ های غیرمنتظره تصاویر

هوش مصنوعی اپل قادر است تصاویر و ویدئوهای شخصی شما را به منظور یادآوری و مرور خاطرات در دستگاه شما به طور تصادفی نمایش دهد. ممکن است تمایل نداشته باشید که این رسانه ها به‌طور غیرمنتظره ظاهر شوند، به ویژه اگر خصوصی باشند. برای جلوگیری از نمایش این تصاویر، ابتدا وارد Settings دستگاه خود شده و از قسمت Photos گزینه Show Featured Content  را غیر فعال کنید. با غیر فعال کردن این گزینه فقط از قسمت آلبوم تصاویر خود می توانید به این رسانه ها دسترسی پیدا کنید.

 

ویژگی-های-ازاردهنده-ios-16

قطع کردن تماس از طریق فشار دادن دکمه کناری

زمانی که در حال مکالمه با تلفن همراه خود هستید، فشار دادن تصادفی دکمه کناری سبب قطع شدن تماس شما خواهد شد. ممکن است بسیاری از کاربران آیفون در گذشته با این ویژگی آزاردهنده روبرو شده باشند. iOS 16 اکنون راه حلی برای غیر فعال کردن آن ارائه داده است. برای این کار کافی است وارد Settings دستگاه خود شده و سپس از قسمت Accessibility گزینه Touch را انتخاب کرده و Lock to End Call را غیر فعال کنید. پس از این، اگر در حین مکالمه به طور تصادفی دکمه کناری را فشار دهید، صفحه شما به حالت خواب رفته و تماس تلفنی قطع نخواهد شد.

ویژگی-های-ازاردهنده-ios-16

 

نمایش نوتیفیکشن ها در پایین صفحه

در بروزرسانی جدید نرم افزار iOS اپل نوتیفیکشن ها به جای نمایش در بالای صفحه، در پایین آن نمایش داده می شوند. کاربران با ضربه زدن بر روی این نوتیفیکیشن ها، می توانند به آنها به صورت تمام صفحه دسترسی داشته باشند. ممکن است برخی کاربران ویژگی جدید را دوست نداشته باشند. برای نمایش اعلان های دستگاه به صورت قبل کافی است وارد Settings و سپس Notifications > Display As شوید. سه گزینه در این قسمت مشاهده خواهید کرد:

Count:  اعلان ها شماره گذاری شده و در پایین صفحه نمایش داده می شوند.

Stack: اعلان ها بصورت دسته بندی در پایین صفحه نمایش داده می شوند.

 List: اعلان ها در بصورت تمام صفحه نمایش داده خواهند شد.

در صورتی که می خواهید به سبک قبلی برای نمایش اعلان ها بازگردید، گزینه  List را انتخاب کنید.

ویژگی-های-ازاردهنده-ios-16

 

 

 

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها