دردسر جدید آیفون 14؛ فعال شدن اشتباهی قابلیت تشخیص تصادف در ترن هوایی!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.5 دقیقه

راهنماتو- چندین کاربر آیفون 14 و آیفون 14 پرو جدید در ایالات متحده تا کنون گزارش کرده اند که زمانی که سوار ترن هوایی شهربازی می شوند، تلفن همراه آنها به اشتباه بروز تصادف را تشخیص داده و با خدمات اضطراری تماس می گیرد.

ویژگی جدید Crash Detection اپل که می تواند با استفاده از حسگرهای خود بروز تصادف را تشخیص دهد، احتمالا ترمزگیری و حرکت ناگهانی ترن هوایی را به عنوان نشانه ای از تصادف در نظر می گیرد و حسگرهای آیفون را تحریک می کند تا آنها را به عنوان نشانه هایی از تصادف اتومبیل تعبیر کنند.

به گزارش وال استریت ژورنال تاکنون حداقل 6 مورد هشدار تصادف اشتباه به خدمات اضطراری گزارش شده است. سخنگوی اپل در پاسخ به این موضوع اعلام کرد که اپل این ویژگی را با بیش از یک میلیون ساعت داده تصادف خودرو و تجزیه و تحلیل رانندگی در دنیای واقعی مورد آزمایش قرار داده است. این شرکت همچنین اعلام کرد که شرایط آزمایش فاکتورهای کافی برای هشدار توسط گوشی های آیفون را فراهم نمی کنند.

این ویژگی چند روز پیش توانسته بود وقوع یک تصادف را به اداره پلیش گزارش دهد. به دنبال برخورد اتومبیل هوندا آکورد مشکی رنگ با یک درخت، در لینکلن، نبراسکا تلفن همراه یکی از سرنشینان با اداره پلیس تماس گرفت و آنها را از وقوع این حادثه باخبر کرد. در این تصادف هر شش سرنشین جوان خودرو جان باختند.

این حادثه یکی از اولین نمونه های ویژگی جدید تشخیص تصادف اپل است. آیفون 14 و اپل واچ جدید هر دو به قابلیت جدید تشخیص تصادف اپل مجهز شده اند. این قابلیت در صورت تشخیص تصادف شدید و رسیدن شمارش معکوس بیست ثانیه آن به صفر، در صورتی که توسط کسی لغو نشود به طور خودکار با خدمات اضطراری تماس می گیرد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها