اولین خودروی برقی تک سرنشین در جهان

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.7 دقیقه

راهنماتو- Mobilize چهارمین زیربرند شرکت خودروسازی رنو که اوایل سال گذشته معرفی شد، به تازگی یک خودروی برقی انفرادی کوچک با تنها یک صندلی معرفی کرده است. این خودروی عجیب که Solo نام دارد، با ایده از یک اسکیت بورد طراحی شده است.

مفهوم نهایی این خودرو بیشتر به یک صندلی روکش دار شباهت دارد. طول خودرو 1.37 متر، عرضه آن 0.90 متر و ارتفاع آن 1.75 متر است. در داخل Solo فضایی برای یک نفر در حالت نیمه نشسته و یک جوی استیک به جای فرمان وجود دارد. این خودروی کوچک سه چرخ دارد. دو چرخ در جلو که توسط موتور الکتریکی به حرکت در می‌آیند و یک چرخ کوچکتر در عقب برای انجام حرکات فرمان.

به لطف حداکثر سرعت محدود 25 کیلومتر بر ساعت، این خودرو برای رانندگی نیازی به گواهینامه ندارد. راننده نیز برای استفاده از آن نیازی به کلاه ایمنی و کمربند ندارد. Mobilize ادعا می کند که این خودروی تک نفره عجیب به دلیل برخورداری از قابلیت هایی مانند بدنه محصور، یک کیسه هوا و دکمه اضطراری که با استفاده از پا فعال می شود، از ایمنی بیشتری نسبت به اسکوترها و وسایل نقلیه تک چرخ برخوردار است.

می توان با چرخاندن تک صندلی این خودرو به سمت جلو، به محفظه ذخیره سازی که در زیر صندلی قرار دارد، دسترسی پیدا کرد. فضای داخلی آن ضد آب و قابل شستشو است. 50 درصد Mobilize Solo از مواد بازیافتی ساخته شده است و 95 درصد اجزاء آن قابل بازیافت است. این شرکت اعلام کرده که آماده همکاری با صنعت مد برای ایجاد لوازم جانبی مانند لباس، کیف و چمدان برای این خودروی کوچک است.

این خودروی الکتریکی می تواند از طریق پلاگین، شارژ القایی و یا تعویض باتری به دو روش سیمی و بی سیم شارژ شود. می توان با جدا کردن باتری خودرو، آن را به راحتی در خانه شارژ کرد. برای ایجاد سایه، می توان سقف خودرو را با استفاده از نوعی پوشش گیاهی، پوشاند. از آنجایی که Solo خودروی بسیار کوچکی است، شش عدد از آن در یک پارکینگ معمولی خودرو جای می گیرد. 

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها