روش جدیدی که زمان شارژ باتری خودروهای برقی را به نصف کاهش می دهد

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۶ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

راهنماتو- یکی از معایب خودروهای برقی، صرف زمان طولانی برای شارژ آنها می باشد. در حال حاضر چندین شرکت و موسسه تحقیقاتی بر روی روش های کاهش این زمان کار می کنند. در نظرسنجی جهانی خودروی دیلویت که در سال 2022 برگزار شد، از هر 10 نفر 1 نفر این موضوع را به عنوان مشکل اصلی خود در رانندگی با استفاده از خودروهای الکتریکی عنوان کردند.

محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در ایالات متحده به تازگی به پیشرفت جدیدی در فناوری شارژ سریع خودروهای الکتریکی دست پیدا کرده اند. فناوری جدید آنها این پتانسیل را دارد که زمان شارژ کامل خودروهای الکتریکی را به نصف کاهش دهد. این فناوری سبب کاهش اندازه باتری و بهبود دامنه خودروهای الکتریکی خواهد شد.

این مطالعه به تازگی در مجله Nature منتشر شده است. فناوری جدید شارژ سریع توسط استارت‌آپ EC Power و با حمایت دانشگاه پنسیلوانیا توسعه داده شده است. محققین توانستند با تنظیمات حرارت داخلی، سیستم باتری یک خودروی الکتریکی را ارتقاء دهند. آنها با اضافه کردن یک فویل نیکل فوق العاده نازک به ساختار باتری و کنترل دما توانستند عملکرد باتری را افزایش دهند.

جالب اینجاست که افزایش عملکرد باتری با گرم شدن بیش از حد همراه نخواهد شد و نیازی به سیستم گرمایش و سرمایش حجیم وجود ندارد. به گفته توسعه دهندگان، این فناوری می تواند زمان شارژ باتری خودرو را به ده دقیقه و حجم آن را به دو سوم کاهش دهد.  

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها