قابلیت امنیتی جدید توئیتر از تگ کردن ناخواسته نام کاربران جلوگیری می کند

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۸ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- توئیتر در حال آزمایش روش جدیدی برای جلوگیری از تگ کردن ناخواسته نام کاربران در توئیت ها می باشد. با استفاده از محدودیت جدید توئیتر، فقط افرادی که فالو می کنید و یا فرد مورد نظر شما می تواند حساب توئیترتان را در یک پست تگ کنند.

این قابلیت به منظور محدود کردن میزان تعامل کاربران با یکدیگر در نظر گرفته شده است. قابلیت جدید دو گزینه در اختیار کاربران قرار می دهد؛ کاربران می توانند به افرادی که دنبال می کنند و یا فرد دلخواه خود اجازه دهند تا آنها را منشن کنند. همچنین کاربران می‌توانند امکان منشن کردن خود را برای همه، حتی فالورها و فالوینگ های خود غیر فعال کنند.

هنوز مشخص نیست توئیتر چه زمانی این ویژگی را برای کاربران خود ارائه خواهد کرد. اگر ویژگی جدید در دسترس همه کاربران این شبکه اجتماعی قرار گیرد، قابلیت های کنترل حریم خصوصی توئیتر تکمیل خواهد شد.

در ماه جولای توئیتر قابلیتی را معرفی کرد که کاربران می توانستند با استفاده از آن در مکالماتی که نمی خواهند، شرکت نکنند. این شبکه اجتماعی در سال 2020 نیز قابلیتی را معرفی کرده بود که از ریتوئیت یا پاسخ مستقیم به توئیت های کاربران غیر فالو شده جلوگیری می کرد. توانایی کنترل افرادی که می توانند از شما در یک توئیت نام ببرند، یک ویژگی مفید برای به حداقل رساندن سوء استفاده در این پلتفرم است؛ به ویژه برای افرادی که اغلب مورد آزار و اذیت سایبری قرار می گیرند.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها