جدیدترین نسخه فایرفاکس با قابلیت ویرایش فایل های PDF منتشر شد

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۸ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.7 دقیقه

راهنماتو- سر و کار داشتن با یک فایل PDF که نیاز به ویرایش و امضا دارد، حتی با وجود مرورگرهای مدرن کنونی نیز می تواند دردسرساز باشد. موزیلا فایرفاکس به تازگی با ارائه جدیدترین بروزرسانی خود (نسخه 106) این مشکل را برطرف کرده است.

نسخه جدید این مرورگر قابلیت ویرایش و امضا کردن فایل های PDF را برای کاربران خود فراهم کرده است. آخرین نسخه فایرفاکس که از اینجا  قابل دانلود است، این امکان را به شما می دهد تا به فایل های PDF متن و امضا اضافه کنید و کادرها را علامت بزنید. برای استفاده از این ویژگی کافی است فایل PDF مورد نظر خود را با استفاده از فایرفاکس باز کنید و از قسمت بالا سمت راست، تنظیمات لازم را انجام دهید.

می توانید فیلدهای موجود در فایل PDF را پر کرده و یا یک کادر متنی برای نظر سنجی های بیشتر به آنها اضافه کنید. همچنین می توانید فایل مورد نظر خود را امضا کنید. حتی می توانید فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش فرض برای باز کردن فایل های PDF تعریف کنید.

ویرایش فایل PDF با فایرفاکس

نسخه جدید فایرفاکس قابلیت دیگری به نام Firefox View را نیز ارائه می دهد؛ این قابلیت باعث می شود زمانی که از مرورگر تلفن همراه خود به مرورگر رایانه تان می روید، مرور شما از همان جایی که در تلفن همراه متوقف شده بود، از سر گرفته شود. می توانید از طریق مرورگر تلفن خود به یک سایت مراجعه کرده و سپس بر روی تب Firefox View در فایرفاکس دسکتاپ کلیک کنید.

نسخه جدید فایرفاکس همچنین فهرست دقیقی از سایت هایی که اخیرا مشاهده کرده اید، بدون توجه به دستگاه به شما نشان می دهد. البته، برای انجام این کار باید یک حساب فایرفاکس داشته و از طریق هر دو دستگاه وارد آن شوید.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها