طبل تو خالی دوربین 200 مگاپیکسلی شیائومی 12T پرو!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۳۰ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- شیائومی 12T پرو، به عنوان یک گوشی شاخص اخیراً راهی بازار شد که یکی از بارزترین ویژگی های آن دوربین قدرتمند و 200 مگاپیکسلی این دستگاه بود. سازنده چینی در تبلیغات پیش از عرضه این گوشی پرچمدار، تمرکز زیادی به این دوربین داشت زیرا در حال حاضر دوربین 200 مگاپیکسلی بالاترین سطح در گوشی های هوشمند محسوب می شود که تعداد انگشت شماری از گوشی های پرچمدار بدان مجهز شده اند.

اما در کمال ناباوری، تست های صورت گرفته در موسسه DXOMark که مرجع تعیین کننده برای عملکرد مشخصات مختلف گوشی های هوشمند محسوب می شود، امتیاز ناامید کننده 129 را به دوربین 200 مگاپیکسلی شیائومی 12T پرو داد تا این گوشی را در کنار گوشی های هواوی P40 پرو، شیائومی 12 پرو و شیائومی می 10 اولترا در یک امتیاز مشابه قرار دهد. با این همه شیائومی 12T پرو در فهرست رده بندی جایگاهی بهتر از هجدهم را نیافت.

 Xiaomi 12T Pro

شیائومی 12T پرو که در اوایل ماه جاری میلادی (اکتبر) عرضه شد از یک سیستم دوربین سه گانه در عقب بهره می برد که شامل یک سنسور اصلی 200 واید با OIS در کنار یک سنسور 8 مگاپیکسلی اولترا واید و یک سنسور 2 مگاپیکسلی ماکرو می باشد. نکته جالب توجه در این تست این است که شیائومی 12T پرو در هیچ یک از فاکتورهای پنجگانه DXOMark نتوانسته جایگاه بهترین را بدست بیاورد در حالی که ادعای بهره گیری از بهترین دوربین در صنعت گوشی های هوشمند را دارد.

در این میان گوشی هایی هم رده با قیمتی مشابه و یا نزدیک همچون ویوو X70 پرو پلاس، با دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی (رتبه 14)، گوگل پیکسل 6 پرو با دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی (رتبه 13) و البته گوگل پیکسل 7 پرو با دوربین اصلی 50 مگاپیکسل (رتبه اول)، به مراتب عملکرد بهتری را در تست های DXOMark داشته اند که نشان می دهد همیشه وضوح بالای دوربین به معنای کیفیت بالاتر نیست.  

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها