(تصاویر) اسپکتر؛ اولین خودروی برقی رولز رویس

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱ آبان ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.8 دقیقه

راهنماتو- پیشرفت فناوری خودروهای الکتریکی این امکان برای رولزرویس فراهم کرده است که از یک پیشرانه بدون آلایندگی در خودروی جدید خود استفاده کند. ماموریت این شرکت این است که تا پایان سال 2030 به یک کمپانی کاملاً الکتریکی تبدیل شود. این شرکت به تازگی از اولین خودروی الکتریکی خود به نام Spectre رونمایی کرده است.

رولزرویس با تولید خودروی جدید خود به بخش جدیدی به نام «سوپر کوپه الکتریکی فوق لوکس» وارد شده است. این خودروی برقی ممتاز به عنوان جانشین خودروی «فانتوم کوپه» معرفی می شود. طراحی Spectre با سایر خودروها رولزرویس تفاوت چشمگیری ندارد. گرچه عریض ترین جلوپنجره کارخانه ای رولزرویس را معرفی می کند. این جلوپنجره توسط 22 ال ای دی روشن می شود و در بالای آن یک مجسمه Spirit of Ecstasy قرار دارد.

رولزرویس اسپکتر

این خودرو با ضریب درگ 0.25، آیرودینامیک ترین خودروی رولز رویس در طول تاریخ است. فضای داخلی آن نیز پیشرفته‌ترین کابین را در میان خودروهای رولزرویس دارا می باشد. یکی از نکات برجسته این طراحی، قابلیت سفارشی Starlight Doors می باشد. این قابلیت 4796 نقطه نورانی در فضای داخلی به استثنای هدلاینر را ارائه می دهد. صندلی های جلو این خودرو نیز از یک خیاطی بریتانیایی الهام گرفته شده اند.

قدرت نهایی، برد و اعداد مربوط به عملکرد Spectre هنوز در حال اصلاح است. اگرچه رولز می گوید Spectre حداکثر خروجی 577 اسب بخار (430 کیلووات) و 664 پوند فوت (900 نیوتن متر) گشتاور را ارائه می دهد. مطابق با استانداردهای  EPبرد تخمینی آن با یک بار شارژ حداکثر 260 مایل (418 کیلومتر) می باشد و در مدت 4.4 ثانیه به شتاب 0-60 مایل بر ساعت (0-96 کیلومتر بر ساعت) دست پیدا می کند.

 

رولزرویس اسپکتر

اینها همه اعداد قابل توجهی هستند. اما Spectre بر روی عملکرد و کارایی تمرکز نکرده است. بلکه این خودرو لوکس‌ترین حس را به راننده القا می کند و سیستم تعلیق جدید Planar نیز به انجام این ماموریت کمک می کند. این سیستم تعلیق با جدا کردن میله های ضد غلت خودرو، به هر چرخ اجازه می دهد تا به طور مستقل عمل کند و سواری نرم تری را ارائه می دهد. همچنین معایب رانندگی سریع در شرایطی که کیفیت سطح جاده مناسب نیست را کاهش می دهد. Spectre در سه ماهه چهارم سال 2023 در اختیار مشتریان خود قرار خواهد گرفت. 

رولزرویس اسپکتر

رولزرویس اسپکتر

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها