کیبورد عجیبی که تمام کلیدهای آن در یک ردیف قرار دارند!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

راهنماتو- گوگل اخیرا از یک کیبورد عجیب که همه کلیدهایش در یک ردیف قرار گرفته اند، در ژاپن رونمایی کرده است. این شرکت می گوید صفحه کلید جدید Gboard مزایای زیادی دارد و مهم ترین آنها این است که به کاربران این امکان را می دهد که تا سریع تر از همیشه کلید موردنظر خود را پیدا کنند.

گوگل عقیده دارد که کیبورد جدید مزایای ارگونومیکی و سلامتی بسیاری داشته و در هنگام تایپ به به بازوها و پاها اجازه می‌دهد تا به طور طبیعی کشش داشته باشند. حتی می توانید از این کیبورد به عنوان یک عصا برای کوهنوردی و یا یک خط کش برای اندازه گیری اجسام استفاده کنید. تمیز کردن آن بسیار آسان است و تنها به یک دستمال مرطوب نیاز دارد.

گوگل قصد دارد یک نسخه استاندارد، یک نسخه با ایموجی و یک نسخه گیمینگ با LED تولید کند. به نظر می رسد این پروژه بیشتر شبیه یک شوخی از سمت گوگل ژاپن است و این شرکت هیچ برنامه‌ای برای تولید انبوه این کیبورد ندارد. گوگل تمام اطلاعات لازم برای ساخت این کیبورد را در github راه اندازی کرده است و کاربران می توانند با استفاده از این راهنما، خودشان آن را بسازند. این شرکت یک برنامه Gboard نیز برای اندروید و iOS ارائه می دهد که می‌تواند تجربه تایپ را به طرز چشمگیری بهبود ببخشد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها