قطعی برق هزاران خانواده در اثر فرود آمدن پهپاد تحویل غذا بر روی خطوط برق!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۱ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- یک پهپاد تحویل غذا که توسط وینگ، یکی از شرکت‌های تابعه مادر گوگل یعنی آلفابت اداره می شود، در حین حرکت ناگهان بر روی خطوط برق هوایی در بریزبن استرالیا فرود آمد و آتش گرفت. در نتیجه این اتفاق، هزاران خانواده دچار قطعی برق شدند.

طبق گزارش های منتشر شده، در این اتفاق حدود 2000 مشتری به مدت 45 دقیقه و حدود 300 مشتری به مدت سه ساعت قطعی برق را تجربه کردند. «دنی دونالد» سخنگوی شرکت برق Energex می گوید:« این پهپاد در ابتدا بر روی کابل های برق 11000 ولتی فرورد آمد. این موضوع سبب قطعی برق نشد. در ادامه آتش گرفتن پهپاد قطعی برق را به همراه داشت. این اولین بار است که چنین اتفاقی را شاهد هستیم. این حادثه ممکن است به دلیل یک نقص ساده در تجهیزات و یا خطای انسانی رخ داده باشد.»

پهپاد-تحویل-غذا-وینگ

وی افزود که هیچ آسیبی به شبکه برق منطقه وارد نشده است و Energex به مشکلات را برطرف کرده است. دونالد می گوید:« وقتی کارگران به محل حادثه رسیدند، غذا هنوز در جعبه تحویل پهپاد گرم بود.» سخنگوی Energex می گوید:« پانزده سال پیش، ما از والدین تقاضا کردیم که مراقب مکان بادبادک بازی فرزندان خود باشند. اکنون باید از آنها بخواهیم که مراقب مکان هایی که فرزندانشان در آن پهپادها را به حرکت درمی آورند، باشند.»

پهپاد شرکت وینگ، برای تحویل غذا به زمین فرود نمی آید؛ بلکه بسته‌ها را با استفاده از نوعی قرقره به مشتریان تحویل می دهد. این پهپاد برای تحویل غذا و نوشیدنی در سفرهای کوتاه معمولاً کمتر از 10 دقیقه مورد استفاده قرار می گیرد. این شرکت در حال حاضر در سه کشور ایالات متحده، فنلاند و استرالیا فعالیت می کند و در حومه استرالیا به موفقیت قابل توجهی دست پیدا کرده است. وینگ می گوید تحویل هواپیماهای بدون سرنشین مناسب مناطق حومه شهر است؛ زیرا ارائه خدمات در این مناطق به خوبی مناطق شهری انجام نمی شود.

 

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها