رباتی که بهتر از انسان سیب زمینی سرخ کرده درست می کند

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۴ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.9 دقیقه

راهنماتو- شرکت Miso Robotics درپاسادنای کالیفرنیا به تازگی رباتی به نام Flippy 2 را طراحی کرده است. این ربات می تواند سیب زمینی، پیاز و سایر غذاها را بخوبی سرخ کند. Flippy 2 در واقع یک بازوی رباتیک است که سیب‌زمینی‌های منجمد و سایر غذاها را از فریزر خارج می‌کند، آنها را در روغن داغ قرار می دهد و پس از سرخ شدن، غذای آماده برای سرو را در سینی می گذارد.

Flippy 2 می تواند چند وعده غذایی را با دستور العمل های مختلف را به طور همزمان آماده کند. این ربات سبب کاهش نیاز به کارکنان پذیرایی و افزایش سرعت پذیرایی می شود. «مایک بل» مدیر اجرایی Miso می گوید:« زمانی که سفارشی از طریق سیستم رستوران دریافت می شود، این سیستم آن را به طور خودکار به Flippy 2 اعلام می کند. این ربات وظیفه خود را سریع‌تر یا دقیق‌تر و مطمئن تر از بسیاری از انسان ها انجام می دهد.»

نام این ربات از Flippy گرفته شده است، یک ربات قدیمی که برای برگرداندن همبرگر طراحی شده بود. مهندسان Miso از طریق یک نمایشگر ربات را مشاهده کرده و در صورت بروز مشکل آن را عیب یابی می کنند. بل می گوید:« تعدادی از رستوران‌های زنجیره‌ای مانند Jack in the Box در سن دیگو، White Castle در ایالات متحده و CaliBurger در سواحل غربی امریکا از ربات های آشپز برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده می کنند.» او همچنین می گوید از Flippy 2 در سه رستوران زنجیره ای بزرگ دیگر در ایالات متحده نیز استفاده کرده است. آنها به دلیل حساسیت در مورد این تصور که ربات ها مشاغل را از انسان می گیرند، هنوز در تبلیغات مردد هستند.

شرکت Miso Robotics اکنون حدود 90 مهندس دارد که در حال کار بر روی نمونه های اولیه ربات ها و کدهای آنها هستند. یکی از پروژه‌های بعدی این شرکت Sippy نام دارد؛ رباتی که پس از گرفتن سفارش از مشتری، نوشیدنی می‌ریزد، روی آن‌ را درپوش می‌گذارد، یک نی وارد آن می کند و سپس نوشیدنی ها را در کنار هم قرار داده و به مشتری تحویل می دهد. بل می گوید:« آینده ای را می بینیم که مردم به رستوران مراجعه می کنند و با نگاه به ربات ها، می گویند "یادش بخیر در گذشته یک انسان این کارها را انجام می داد."»

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها