چگونه داده های چت واتساپ را از اندروید به آی او اس منتقل کنیم؟

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۳۰ مرداد ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.2 دقیقه

راهنماتو- واتساپ اخیراً اعلام کرد که کاربرانش از این پس می توانند تاریخچه کامل چت خود را از سیستم عامل اندروید به iOS و بالعکس منتقل کنند. البته این ویژگی ابتدا در جریان رویداد Galaxy Unpacked سال 2021 معرفی شد. قبل از آن، کاربران واتس‌اپ مجبور بودند برای انتقال تاریخچه چت خود به برنامه‌های ثالثی روی بیاورند که البته این ریسک را نیز داشت که در حین جابجایی برخی از داده های خود را از دست بدهند.

ویژگی جدید انتقال داده های چت، تاکنون فقط برای گوشی‌های هوشمند پیکسل و سامسونگ در دسترس بود اما اکنون تمام دستگاه‌های اندرویدی امکان استفاده از این ویژگی را دارند. کاربران باید قبل از انجام چنین کاری به چند نکته توجه داشته باشند؛ اول اینکه گوشی هوشمند اندرویدی آنها باید اندروید 5 یا بالاتر داشته باشد باشد و iOS 15.5 یا بالاتر باید روی آیفون خود داشته باشند. انتقال به صورت بی سیم انجام می شود، بنابراین هر دو دستگاه شما باید به یک شبکه Wi-Fi متصل شوند. علاوه بر این، توصیه می‌شود که گوشی‌های خود را در حین انتقال به یک منبع برق متصل کنید. حال بیایید نحوه انتقال داده های چت واتساپ از اندروید به آی او اس را با هم مرور کنیم؛

فرآیند انتقال چت های واتساپ از اندروید به آیفون

فرآیند انتقال داده‌های واتساپ از اندروید به IOS بسیار ساده است اما شما در ابتدا باید چند کار مقدماتی را انجام بدهید که در ادامه خواهد آمد؛

- ابتدا اپلیکیشن  Move to iOS app را روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

- گوشی اندرویدی باید واتساپ نسخه ۲.۳۳.۷.۷۴ یا بالاتر و گوشی آیفون باید واتساپ نسخه ۲.۲۲.۱۰.۷۰ یا بالاتر را اجرا کنند.

- شماره تلفن وارد شده در واتساپ، باید در هر دو دستگاه یکسان باشد.

نحوه انتقال چت‌های واتساپ از اندروید به آیفون

- برنامه Move to iOS  را باز کنید و گزینه های Continue، بعد Agree و سپس App Usage را انتخاب کنید. کد یکبار مصرف آیفون خود را در اینجا وارد کنید. (توجه: زمانی که انتقال از گوشی اندرویدی را انتخاب می‌کنید، این کد را در آیفون دریافت خواهید کرد.)

- Continue را فشار دهید و دستورات روی صفحه را دنبال کنید.

- اکنون می‌توانید WhatsApp را جدا از سایر گزینه‌ها مانند گزارش تماس، پیام‌ها و ... در صفحه انتقال داده انتخاب کنید.

- Start را فشار دهید تا فرآیند انتقال آغاز شود. سپس Continue را انتخاب کنید.

- اکنون واتساپ را از اپ استور روی دستگاه آیفون خود نصب کنید.

- برنامه را باز کرده و همان شماره موبایل وارد شده در اندروید را وارد کنید. سپس Start را فشار دهید. مدتی صبر کنید تا انتقال تمام شود.

- اکنون می‌توانید تمام چت‌های واتساپ را در تلفن جدید خود مشاهده کنید.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها