رسمی؛ آیفون 14 در تاریخ 16 شهریور رونمایی می شود

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۳ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.6 دقیقه

راهنماتو- پس از گمانه زنی های فراوان، اپل سرانجام تأیید کرد که رویداد بعدی معرفی محصولات خود را در روز چهارشنبه 7 سپتامبر (16 شهریورماه) در محوطه اپل پارک این شرکت برگزار خواهد کرد. این رویداد در ساعت 10:00 PT به صورت زنده در وب سایت شرکت و YouTube پخش می شود و مهمترین بخش این رویداد معرفی گوشی های سری آیفون 14 خواهد بود.

همانگونه که اشاره شد این رویداد حول محور سری آیفون 14 که از چهار مدل تشکیل شده، متمرکز خواهد بود. طبق گزارش های قبلی این چهار مدل شامل آیفون 14 استاندارد، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس هستند. مدل Max جایگزین آیفون مینی در این خط تولید خواهد شد و اساساً شبیه آیفون 14 استاندارد است، اما با صفحه نمایش بزرگ 6.7 اینچی.

مدل‌های Pro یک به‌روزرسانی در بریدگی دوربین را دریافت می‌کنند، که اکنون به جای بریدگی بزرگی که در حال حاضر در مدل‌های آیفون 13 وجود دارد، دارای یک سوراخ پانچ و یک بریدگی قرص‌شکل است. همچنین انتظار می‌رود مدل‌های 14 پرو و ​​14 پرو مکس دارای ویژگی نمایشگر همیشه روشن، چیپ‌ست‌های جدید A16 Bionic و دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی باشند. از سوی دیگر، انتظار می‌رود مدل‌های استاندارد و مکس تراشه‌های A14 Bionic را حفظ کنند. همچنین همه مدل ها یک دوربین جلوی فوکوس خودکار جدید دریافت خواهند کرد.

به غیر از این گوشی‌های هوشمند، انتظار می‌رود اپل ساعت‌های هوشمند جدید خود را در همین تاریخ 7 سپتامبر معرفی کند. تاکنون شایعات حاکی از آن است که سه مدل جدید اپل واچ در حال توسعه هستند: مدل سری 8، مدل ارتقا یافته SE و مدل کاملاً جدید پرو که پیش بینی می شود بدنه بزرگتر، ظاهری به روز و طراحی قوی تری داشته باشد. همچنین شایعاتی وجود دارد که مدل ارتقا یافته آیپد پرو نیز در دست ساخت است، اما این دستگاه احتمالاً در ماه اکتبر در کنار مک های جدید عرضه خواهد شد.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها