اولین گوشی آیفون، بیش از 35000 دلار فروخته شد!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۷ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.4 دقیقه

راهنماتو- یک حراجی به تازگی یک مدل باز نشده نسل اول آیفون اپل را در ایالات متحده به قیمت گزاف بیش از 35000 دلار آمریکا فروخته است. در کنار این گوشی هوشمند، این حراجی همچنین اولین مدل آی پاد را نیز با قیمتی چشمگیر به فروش رساند.

اولین گوشی آیفون اپل که باز نشده بود، در نهایت با قیمت 35414 دلار آمریکا فروخته شد، در حالی که نسل اول آیپاد در نهایت به قیمت 25000 دلار آمریکا اکتفا کرد. برای کسانی که نمی‌دانند باید گفت، نسل اول آی‌پاد در سال 2001 عرضه شد و اولین آیفون در سال 2007 معرفی شد. این گوشی آیفون توسط حراجی RR فروخته شد و به نظر می رسد نقطه عطف جدیدی برای گجت‌های نادری خواهد بود که در سراسر جهان نمونه های از آنها وجود دارد.

بازار فناوری عتیقه در حال حاضر رشد چشمگیری داشته و به میلیون ها دلار رسیده است. آخرین حراج آیفون باز نشده مربوط به یک دستگاه منحصر به فرد بود زیرا شامل یک برد مدار اصلی کامپیوتر Apple I بود که توسط بنیانگذار اپل، استفان وزنیاک با دست لحیم شده بود و به قیمت 677196 دلار آمریکا فروخته شد. ایفون نسل اول در زمان خود، یک تلفن همراه کاملاً پیشرفته بود که با دوربین 2 مگاپیکسلی، پشتیبانی از پست صوتی و موارد دیگر عرضه می شد.

همانطور که در بالا گفته شد، فروش این آیفون همچنین نقطه عطفی بزرگ برای تاریخچه فناوری شخصی است. جدا از برچسب قیمت پریمیوم خود، آیفون نسل اول نیز در زمان عرضه یک تغییر دهنده بازی بود، زیرا با عملکرد تمام صفحه نمایش لمسی عرضه شد، که بلافاصله پس از آن همه برندهای گوشی های هوشمند از آن پیروی کردند.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها