سامسونگ 80 درصد نمایشگرهای سری آیفون 14 را تامین می کند

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۸ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.9 دقیقه

راهنماتو- با نزدیک شدن به به تاریخ عرضه گوشی های سری آیفون 14 اپل که احتمالا در تاریخ 7 سپتامبر خواهد بود، اخبار و گزارش های بیشتری به بیرون درز می کند که نشان از اهمیت این برند در بازار جهانی است. در آخرین مورد از این گزارش ها، راس یانک از DSCC (Display Supply Chain Consultants) گزارش داد که شرکت Samsung Display بار دیگر جایگاه خود را به عنوان تأمین کننده اصلی صفحه نمایش گوشی های جدید این شرکت، حفظ کرده است.

طبق این گزارش که از منابع داخلی اپل بدست آمده، این شرکت آمریکایی 82 درصد از پنل های سری آیفون 14جدید خود را از سامسونگ، 12 درصد را از شرکت کره ای LG Display و 6 درصد دیگر را از BOE چین تأمین کرده است. طبق این گزارش، گوشی های آیفون 14 پرو مکس در ابتدا قرار است تنها با پنل های سامسونگ عرضه شوند. اما ظاهراً ال‌جی در تلاش است تا با تقاضا مطابقت داشته باشد و از اوایل سپتامبر ارائه صفحه ‌نمایش خود برای این سری را آغاز خواهد کرد.

سازنده چینی BOE نیز یک طرف دیگر این زنجیره تأمین است. گفته می شود این شرکت می تواند در حجم بالایی صفحه های نمایش مورد نیاز اپل را تولید کند، اما شرکت آمریکایی سفارش های خود از این شرکت را به مدل آیفون 14 محدود کرده است. سهم سامسونگ در تأمین نمایشگرهای سری آیفون 14 مشابه همان چیزی است که در سری آیفون 13 داشت که 83 درصد از تمام پنل ها را ارائه می کرد.

اطلاعات جزئی تر یانگ نشان می دهد که کارخانه های سامسونگ دیسپلی در ماه ژوئن 1.8 میلیون عدد صفحه نمایش، 5.35 میلیون در ژوئیه، بیش از 10 میلیون در آگوست و بیش از 16.5 میلیون در سپتامبر، به کارخانه های مونتاژ ارسال کرده یا خواهند کرد. این بدان معناست که اپل در حال آماده شدن برای داشتن حداقل 34 میلیون دستگاه برای سه ماه اول فروش آیفون 14 است.

رویداد Far Out در 7 سپتامبر در کوپرتینو برگزار می شود که انتظار داریم چهار گوشی آیفون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس در آن عرضه شوند. همچنین قرار است از چیپست جدید A16 در این رویداد رونمایی شود که تنها بر روی نسخه های Pro و همچنین ساعت های هوشمند جدید اپل نصب خواهد شد.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها