چگونه چت‌های واتساپ را در دستگاه‌های مختلف مخفی کنیم؟

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۹ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 4.6 دقیقه

راهنماتو- بدون شک واتساپ یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین پلتفرم‌های پیام رسانی در سراسر جهان است. بسیاری از مردم ممکن است ترجیح دهند که چت‌های خود را ذخیره کرده و در عین حال از افشای جزئیات آن از دیگران نیز خودداری کنند. مخفی کردن چت‌ها هنوز در واتساپ امکان پذیر نیست، اما چند راه حل برای این کار وجود دارد. در این مطلب، همه راه‌های مخفی کردن چت‌های شما در اندروید، آیفون و رایانه شخصی را بررسی می‌کنیم.

به گزارش راهنماتو به نقل از فرارو، همانطور که پیش از این اشاره شد، واتساپ هیچ ویژگی یا روشی برای مخفی کردن چت‌ها ارائه نمی‌دهد و کاربران باید به راه حل‌هایی مانند آرشیو کردن چت‌ها از لیست متوسل شوند.

با این حال اگر نمی‌خواهید چت‌های خود را بایگانی کنید، می‌توانید از قفل برنامه بیومتریک داخلی این نرم افزار استفاده کنید. این ویژگی از اثر انگشت برای اندروید و FaceID برای آیفون استفاده می‌کند. این قابلیت تضمین می‌کند که فقط شما به چت‌ها دسترسی دارید و از دسترسی دیگران به این پیام رسان جلوگیری می‌کند:

مخفی کردن چت های واتساپ با استفاده از قفل بیومتریک

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی هوشمند خود باز کنید.

۲- منوی سه نقطه را در گوشه بالا سمت راست انتخاب کرده و وارد Settings شوید.

۳- از این قسمت Account و سپس Privacy را انتخاب کنید.

۴- به پایین بیایید و بر روی Fingerprint lock ضربه بزنید.

۵- اکنون Unlock with fingerprint را انتخاب کرده و تنظیمات را مطابق میل خود انجام دهید.

آرشیو چت در واتساپ چیست؟

از آنجایی که واتساپ یک روش قطعی برای مخفی کردن چت‌ها ارائه نمی‌دهد، کاربران می‌توانند برای مخفی کردن چت‌های شخصی و گروهی به عملکرد آرشیو متوسل شوند. همانطور که از نام آن مشخص است، آرشیو چت راهی برای حذف چت‌ها از صفحه اصلی و پنهان کردن آن‌ها در «پوشه چت‌های بایگانی شده» است.

هنگامی که چت‌ها بایگانی شدند، حتی می‌توانید آن‌ها را طوری تنظیم کنید که هنگام دریافت پیام جدید هیچ اعلانی ارسال نشود. به این ترتیب دیگران نمی‌توانند به چت‌های شما دسترسی داشته باشند. بایگانی کردن چت‌ها همچنین به کاربران کمک می‌کند تا صندوق ورودی خود را سازماندهی کنند و از مهم‌ترین چت‌های خود مطلع شوند.

مخفی کردن چت‌های واتساپ در اندروید به طور موقت

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی هوشمند اندرویدی خود باز کنید.

۲- اکنون روی چت خاصی که می‌خواهید پنهان/بایگانی کنید ضربه بزنید و نگه دارید.

۳- چندین گزینه در بالا ظاهر می‌شود. نماد "پیکان رو به پایین" را در کنار منوی سه نقطه انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه چت شما به طور موقت بایگانی می‌شود. تا زمانی که شخصی در چت پیام جدیدی ارسال کند. علاوه بر این، هنگامی که پیامی از طرف شما ارسال شود، چت قبل از بایگانی کردن، به جای خود باز می‌گردد.

برای دسترسی به چت بایگانی شده، به پایین‌ترین قسمت چت‌های واتساپ مراجعه کنید. در  قسمت Archived آنها را مشاهده خواهید کرد.

مخفی کردن دائمی چت‌های واتساپ در اندروید

با فعال کردن یک گزینه خاص در تنظیمات آرشیو، می‌توانید چت‌های واتساپ را بطور دائم از نمایش در لیست چت‌های اصلی پنهان کنید:

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی هوشمند اندرویدی خود باز کنید و وارد Settings شوید.

۲- سپس به قسمت Chats بروید.

۳- به پایین اسکرول کنید و گزینه Keep chats archived را فعال کنید.

۴- اکنون به لیست چت‌های اصلی واتساپ برگردید و چتی را که می‌خواهید برای همیشه از لیست مخفی کنید، انتخاب کنید و نماد فلش رو به پایین را در کنار منوی سه نقطه انتخاب کنید.

پس از انجام این کار تمام چت‌های شما به بخش Archived در بالای صفحه منتقل می‌شوند. گزینه view all your chats را انتخاب کنید. در این روش برخلاف روش موقت، هیچ اعلانی از چت‌های بایگانی شده دریافت نخواهید کرد.

درست مانند آرشیو کردن چت‌ها در اندروید، کاربران آیفون نیز می‌توانند چت‌های واتساپ را به روشی مشابه به صورت موقت و دائم بایگانی و مخفی کنند.

مخفی کردن موقت چت‌های واتساپ در آیفون

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی آیفون خود باز کنید.

۲- روی چتی که می‌خواهید مخفی/بایگانی کنید نگه دارید.

۳- اکنون در بین گزینه‌های ظاهر شده، "Archive" را انتخاب کنید. این کار را برای تمام چت‌هایی که می‌خواهید مخفی کنید انجام دهید.

برای دسترسی به چت‌های بایگانی شده می‌توانید به بخش Archived مراجعه کنید

مخفی کردن دائمی چت‌های واتساپ در آیفون

۱- ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی آیفون خود باز کنید و وارد Settings شوید.

۲- سپس به قسمت Chats مراجعه کنید.

۳- در این قسمت گزینه Keep chats archived را فعال کنید.

پس از انجام این کار، دیگر اعلان‌هایی از چت‌های بایگانی‌شده دریافت نخواهید کرد و از طریق بخش Archived در بالای فهرست چت واتساپ به چت‌ها دسترسی خواهید داشت.

مخفی کردن چت‌های واتساپ با استفاده از آرشیو در لپ تاپ / کامپیوتر

درست مانند برنامه تلفن همراه واتساپ، کاربران می‌توانند با استفاده از آرشیو بر روی لپ تاپ یا رایانه شخصی خود، چت‌ها را مخفی کنند:

۱- ابتدا از طریق مرورگر رایانه خود به web.whatsapp.com بروید.

۲- با کلیک راست یا انتخاب "فلش رو به پایین" چت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۳- سپس گزینه Archive chat را انتخاب کنید.

اکنون بسته به تنظیمات چت بایگانی که در تلفن خود فعال کرده اید، چت به صورت موقت یا دائم بایگانی و پنهان می‌شود. در صورتی که گزینه Keep chats archived را در تلفن همراه خود انتخاب کرده باشید، همه چت‌های بایگانی‌شده شما در بخش Archived section در بالای همه چت‌ها قابل دسترسی خواهد بود. در صورتی که این گزینه غیر فعال باشد، می‌توان با انتخاب منوی سه نقطه در بالا و سپس گزینه Archived به چت‌های بایگانی شده دسترسی پیدا کرد.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها