توالت هوشمند سامسونگ و بنیاد بیل گیتس!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۹ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.5 دقیقه

راهنماتو- اخیرا سامسونگ با همکاری «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» توالتی طراحی کرده اند که قادر است زباله‌های انسانی را بازیافت و به طور ایمن دفع کند.

به گزارش راهنماتو به نقل از فرارو، همکاری این غول فناوری و بنیاد خیریه خانوادگی بیل گیتس به عنوان بخشی از چالش Invent the Toilet Challenge در سال ۲۰۱۱ آغاز شد. هدف این چالش توسعه توالت‌های مقرون به صرفه‌ای است که خدمات بهداشتی فراگیری را بدون نیاز به سیستم‌های تصفیه فاضلاب ارائه می‌دهند.

تیم تحقیقاتی پیشرفته سامسونگ و بنیاد خانوادگی بیل گیتس از سال ۲۰۱۹ کار بر روی این مفهوم را آغاز کردند. سامسونگ می‌گوید این موسسه اخیرا توانسته توسعه فناوری‌های اصلی را تکمیل کرده و یک نمونه اولیه از این توالت را بسازد. به گفته این غول فناوری کره جنوبی، این توالت جدید که برای مصارف خانگی ساخته شده است، فناوری‌های عملیات حرارتی و پردازش زیستی را برای از بین بردن عوامل بیماری‌زا از زباله‌های انسانی ارائه می‌دهد و مواد آزاد شده توسط آن، برای محیط زیست بی خطر هستند.

آب تصفیه شده توسط این توالت را می‌توان به طور کامل بازیافت کرد. زباله‌های جامد، خشک شده به خاکستر تبدیل می‌شوند و زباله‌های مایع آن‌ها جدا می‌شوند. این شرکت قصد دارد مجوز‌های ثبت اختراع مربوط به توالت را در طول تجاری سازی به صورت رایگان به کشور‌های در حال توسعه ارائه دهد.

سامسونگ در سال‌های اخیر در چندین پروژه دوستدار محیط زیست نیز مشارکت داشته است. این شرکت در رویداد آنپکد سامسونگ که در ماه فوریه برگزار شد، اعلام کرد که از تور‌های ماهیگیری بازیافتی برای ساخت گوشی‌های گلکسی خود استفاده خواهد کرد. گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۲ سامسونگ اولین محصولاتی هستند که از این ماده جدید استفاده می‌کنند. سال گذشته نیز این شرکت اعلام کرد که تلفن‌های گلکسی مستعمل را تغییر کاربری داده و آن‌ها را به دستگاه‌های مراقبت از چشم برای استفاده در جوامع محروم تبدیل کرده است.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها