اولین تلویزیون OLED انعطاف پذیر ال جی

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.3 دقیقه

راهنماتو- ال جی به تازگی اولین تلویزیون OLED انعطاف پذیر خود را معرفی کرده است. این تلویزیون در دو حالت کاملا صاف و یا منحنی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. تلویزیون جدید ال جی LX3 به یک مانیتور 42 اینچی مجهز شده است و به لطف آخرین فناوری صفحه نمایش ال‌جی می تواند به یک نمایشگر منحنی(با انحنای 900R ) تبدیل شود.

نمایشگرهای منحنی برای گیمینگ و صفحه‌های تخت برای تماشای فیلم های تلویزیونی و ویدئو مناسب هستند. بر خلاف برخی از مانیتورهای منحنی که به صورت دستی تنظیم می شوند، کاربران تلویزیون جدید ال جی می توانند با استفاده از یک دکمه اختصاصی بر روی کنترل تلویزیون، میزان انحنای نمایشگر را تنظیم کنند. کاربران می توانند نمایشگر تلویزیون را در 20 سطح مختلف تنظیم کنند. تلویزیون  LX3 به لطف ویژگی‌های جذاب خود، برای گیمرهای کنسول یا رایانه شخصی جذاب خواهد بود.

 نمایشگر این تلویزیون از فرمت دالبی ویژن با وضوح 4K و نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کند و آخرین ویژگی‌های HDMI 2.1 مانند نرخ تجدید متغیر (VRR) و حالت تأخیر کم خودکار (ALLM) را به ارمغان می آورد. این نمایشگر همچنین از فناوری‌های G-Sync انویدیا و یا FreeSync AMD برای کاهش پارگی صفحه نمایش (tearing) وتیک (stuttering) در طول بازی‌ها پشتیبانی می‌کند.

اولین تلویزیون OLED انعطاف پذیر ال جی

این تلویزیون بیشتر شبیه یک مانیتور غول پیکر است که یک پایه برای تنظیم ارتفاع نیز ارائه می دهد. کاربران می توانند با استفاده از این پایه نمایشگر را از خود دور و یا به خود نزدیک کنند. در صورتی که بخواهید گیم خاصی را در اندازه کوچکتر انجام دهید، می توانید این نمایشگر 42 اینچی را در اندازه‌های ۳۲ یا ۲۷ اینچی تنظیم کنید.  ال جی LX3 یک برنامه بازی داخلی را نیز ارائه می دهد که شامل محافظ‌های صفحه نمایش سفارشی و میانبرهای Twitch و یوتیوب است.

گیمرها می توانند از حالت Multi View ال جی برای مشاهده همزمان محتوا از دو منبع مختلف استفاده کنند. کاربران می توانند در حالی که یک ویدئوی یوتیوب را از طریق تلفن همراه بر روی تلویزیون پخش می کنند، همزمان از LG Flex برای اجرای یک بازی رایانه‌ای یا کنسولی استفاده کنند. ال جی یکی از اولین اولین برندهایی است که تلویزیون OLED خم شونده را معرفی کرده است. Corsair به تازگی یک مانیتور گیمینگ انعطاف پذیر 45 اینچی و سازنده تلویزیون چینی Skyworth در سال گذشته یک تلویزیون انعطاف پذیر معرفی کردند. ال‌جی هنوز قیمت تلویزیون جدید خود را اعلام نکرده است. این تلویزیون این هفته در نمایشگاه IFA آلمان به نمایش گذاشته خواهد شد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها