گوشی آینده سامسونگ را می توان به دستبند تبدیل کرد!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- سامسونگ به تازگی پتنت منحصربه فردی برای تلفن های همراه خود به ثبت رسانده است. این پتنت در واقع یک نمایشگر تاشو چهارگانه است که می‌تواند در گوشی‌های تاشوی آینده سامسونگ به کار گرفته شود. در حالی که گوشی‌های تاشوی فعلی سامسونگ به مکانیزم‌ تاشو دوگانه محدود می شوند، اختراع جدید این شرکت یک مکانیزم چهارگانه تاشو 180 درجه را به ارمغان می آورد.

در گذشته، سامسونگ مکانیزم تاشو سه گانه را نیز به ثبت رسانده بود، اما متاسفانه این فناوری به نمایشگر تلفن های همراه این شرکت راه پیدا نکرد. فناوری جدید تاشو سامسونگ از یک صفحه نمایش انعطاف پذیر تشکیل شده است که در صورت نیاز می تواند گسترش داده شود و یا مانند ساعت در اطراف مچ دست انسان قرار بگیرد.

گوشی تاشو انعطاف پذیر سامسونگ

سامسونگ قصد دارد از طریق یک کنترلر، یک حسگر تاشو و یک صفحه نمایش تاشو به این تطبیق پذیری دست یابد. سنسور تاشو از یک سنسور مجاورت، یک سنسور لمسی، یک سنسور پیزو و یک سنسور فشار تشکیل شده است. متاسفانه این پتنت نحوه عملکرد این فناوری را  به طور دقیق شرح نمی دهد؛ اما اشاره می کند که زمانی که صفحه نمایش تاشو تا حد زیادی خم می شود، به لطف یک سنسور تاشو همچنان ویژگی های یک نمایشگر را حفظ می کند.

گوشی تاشو انعطاف پذیر سامسونگ

در مرحله بعد، کنترلر با نمایشگر تاشو و حسگرهای تاشو ارتباط برقرار می کند، تا لمس کاربر را در چهار ناحیه نمایشگر به ثبت برساند. از آنجایی که این فناوری اکنون در حد یک ثبت اختراع است، مشخص نیست که چه زمانی به گوشی های همراه راه پیدا می کند. با این حال، نمی توان انکار کرد که این مکانیزم یک طراحی منحصر به فرد برای تلفن های همراه خواهد بود.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها