قیمت گوشی های سری آیفون 14 اعلام شد

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۱۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.9 دقیقه

راهنماتو- اپل قرار است هفته آینده نسل بعدی گوشی های هوشمند سری آیفون 14 را معرفی کند و قبل از این رویداد رسمی، تقریباً همه چیز مربوط به این دستگاه ها به صورت آنلاین به بیرون درز کرده است. با این حال یکی از مهمترین اخبار مربوط به این گوشی ها، موضوع قیمت بود که شایعات قبلی نشان می داد باید منتظر یک افزایش قیمت برای آنها باشیم.

با این حال، اکنون گزارش جدیدی در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد این افزایش قیمت کمتر از حد انتظار قبلی خواهد بود. گزارش‌های قبلی ادعا می‌کردند که آیفون ۱۴ اپل ۷۹۹ دلار قیمت دارد در حالی که آیفون ۱۴ مکس جدید ۸۹۹ دلار قیمت خواهد داشت. مدل‌های پرو ۱۰۰ دلار افزایش قیمت را تجربه خواهد کرد زیرا قیمت آن ۱۰۹۹ دلار خواهد بود و مدل پرو مکس نیز ۱۱۹۹ دلار قیمت خواهد داشت.

در این میان انتشار گزارش جدیدی از وبسایت TrendForce نشان می‌دهد که این شایعات را نباید جدی گرفت زیرا آیفون 14 همچنان با قیمت پایه 749 دلاری عرضه خواهد شد و آیفون 14 مکس نیز 849 دلار قیمت دارد. این وبسایت قیمت نهایی آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس را نیز به ترتیب 1049 و 1149 دلار اعلام کرد.

این گزارش می افزاید که اپل برای این قیمت گذاری به شرایط فعلی بازار توجه ویژه ای نشان داده زیرا آمارهای اقتصادی نشان می دهد که وضعیت اقتصادی در ماه های آینده سخت تر خواهد شد و همین امر بازار گوشی های هوشمند را کوچکتر خواهد کرد. در این میان برخی گزارش های اقتصادی دیگر نیز مدعی هستند که بحران اقتصادی نمی تواند تأثیر محسوسی بر بازار گوشی های اپل داشته باشد و محبوبیت این محصولات در جهان همچنان نقطه قوت آنها باقی خواهد ماند.

اپل قرار است در تاریخ 16 شهریورماه 1401، ساعت ۲۱:۳۰ به وقت تهران، گوشی های سری آیفون 14 را در جریان رویداد Far Out معرفی کند. دو مدل آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس در این سری، گوشی های رده بالا خواهند بود که پردازنده‌ A16 و دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی و حفره در نمایشگر را به کاربران ارائه خواهند داد. در سمت دیگر، آیفون 14 و آیفون 14 مکس پردازند‌ه‌ A15 و دوربین ۱۲ مگاپیکسلی و بریدگی نمایشگر را حفظ خواهند کرد.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها