هفت ویژگی جالب اندروید 13 که باید بدانیم

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 3.6 دقیقه

راهنماتو- سیستم عامل جدید اندروید 13 را می توان آخرین نمونه از تلاش های مداوم گوگل برای بهبود خدمات خود دانست. ویژگی های جدید این سیستم عامل این امکان را به کاربران می دهد تا از تلفن هوشمند خود به طور مؤثرتری برای ارتباطات و سرگرمی بهره ببرند. اندروید اخیرا 7 ویژگی جدید این سیستم عامل را معرفی کرده است که در این مطلب به بررسی آنها می پردازیم.

به‌روزرسانی‌های ویجت Google Drive و Google Keep

یکی از نوآوری های جدید گوگل ویجت ذخیره‌سازی ابری ارتقاء یافته است. این ویژگی سبب می شود تا کاربران تنها با یک ضربه به فایل های Google Docs، Google Slides و Google Sheets خود دسترسی پیدا کنند. هر یک از این سرویس‌ها دکمه مخصوص به خود را در صفحه شروع دارند. همچنین با طراحی مجدد ویجت Keep و افزایش اندازه فونت، یادداشت‌برداری ها، یادآوری‌ها و فهرست‌ کارها ساده تر شده اند.

انتقال آساتر فایل ها بین دستگاه ها

با استفاده از Near Share می‌توانید به سرعت و به صورت ایمن، فایل‌ها را بین تلفن‌های اندروید، تبلت ها و کروم بوک ها مبادله کنید. برای انتقال فایل بین این دستگاه ها، فقط باید دستگاه‌های اندرویدی را که به حساب گوگل شما وارد شده اند، از منو انتخاب کنید. این قابلیت حتی در حالت خاموش بودن صفحه نمایش نیز کار می کند. این عملکرد به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت.

Google Meet

کاربران اندروید می توانند با استفاده از Google Meet ویدئوهای یوتیوب را پخش کنند و با حداکثر 100 عضو خانواده، دوستان یا هر شخصی که انتخاب می کنند، در بازی های چند نفره شرکت کنند. دستگاه ها و تبلت های اندرویدی هم اکنون شروع به دریافت این قابلیت کرده اند. همچنین می توانند افراد مهم تر را در این اپلیکیشن پین کرده و تعامل با آنها را آسانتر کنند.

ویژگی-های-اندروید-13

سفارشی سازی بیشتر

اندروید 13 چندین ویژگی جدید برای سفارشی سازی تجربه کاربری و بهبود ارتباطات ایموجی کاربران در نظر گرفته است که در ادامه به بررسی مهم ترین آنها می پردازیم. 

پیدا کردن ایموجی ایده آل با استفاده از Emojify

با ویژگی جدید اندروید، می توانید کلمات را از طریق Gboard به ایموجی تبدیل کنید. می توانید به سادگی یک جمله تایپ کنید، طرح انتخابی خود را در Emojify انتخاب کنید و سپس ارسال را فشار دهید. Gboard Beta اکنون به زبان انگلیسی در دسترس قرار گرفته است و به زودی در نسخه پایدار نیز ارائه خواهد شد. برای ارائه آن در زبان های دیگر باید مدتی صبر کنید.

Emoji Kitchen

با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند دو ایموجی را با یکدیگر ترکیب کرده و استیکر مخصوص خود را بسازند.

ساعت Wear OS خود را منحصر به فرد سازید

Wear OS با یک ضربه انگشت شما را قادر می‌سازد اطلاعات موردنیاز خود را برای فعالیت های روزمره انتخاب کنید. عملکرد جدید keep در این سیستم عامل، سبب می شود بتوانید یادداشت ها و چک لیست ها را از طریق ساعت هوشمند خود مدیریت کنید. همچنین می توانید یادداشت ها و چک لیست های ایجاد شده در دستگاه های دیگر را نیز از طریق ساعت هوشمند خود مدیریت کنید. می توانید با استفاده از برنامه و افزونه  Bitmoji آواتار منحصر به فرد خود را طراحی و آن را بر روی مچ دست خود مشاهده کنید. این آواتارها  بر اساس محیط، سطح فعالیت یا زمان قابل تغییر خواهند بود.

ابزارهای دسترسی مفید جدید اندروید

اعلان‌های صوتی در برنامه Live Transcribe & Notifications می‌توانند صداهای مهم خانه مانند هشدارهای آتش، آب جاری و ضربه زدن به درب را تشخیص دهند و در صورت وقوع این اتفاقات، به شما هشدار دهند. اگر از هدفون یا ساعت هوشمند استفاده می‌کنید، با لرزش یا چراغ چشمک زن هشدارهایی در مورد این صداها دریافت خواهید کرد. این ویژگی بسیار مفیدی برای افراد ناشنوا و کم شنوا خواهد بود. کاربران همچنین می توانند صداهای سفارشی برای هشدارهای خود تعریف کنند.

Google TV توضیحات صوتی ویدئوهای زنده را به طور همزمان پخش می کند. این قابلیت مفیدی برای افراد نابینا و کم بینا خواهد بود. Google Assistant اکنون کاربران را به مجموعه‌ای از فیلم‌های انتخاب‌شده در Google TV هدایت می‌کند که شامل توضیحات صوتی است.

 

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها