قابلیت بازنشر پست ها به زودی به اینستاگرام اضافه می شود

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

راهنماتو- اینستاگرام  قصد دارد به زودی ویژگی جدید «بازنشر پست ها و ریلز دیگران» را به پلتفرم خود اضافه کند. متا اعلام کرده که به زودی این ویژگی بر روی گروه کوچکی از کاربران مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

  این قابلیت برای اولین بار توسط «مت ناوارا» مشاور رسانه های اجتماعی اینستاگرام مشاهده شد. ناوارا یک اسکرین شات از برگه Reposts اینستاگرام از پروفایل رئیس اینستاگرام، آدام موسری  را در توئیتر منتشر کرد. این برگه شامل تمام پست ها و ریلزهایی است که کاربران اینستاگرام در حساب خود به اشتراک گذاشته اند.

با توجه به اسکرین شات، تب Repost در نمایه کاربر، در کنار پست‌ها، ریلز و برگه تصاویر برچسب گذاری شده ظاهر خواهد شد. در حال حاضر راه مستقیمی برای ارسال مجدد پست کاربر دیگر در اینستاگرام وجود ندارد و کاربرانی که می خواهند پست های خود را مجددا به اشتراک بگذارند، برای این کار از برنامه های شخص ثالث استفاده می کنند. اگرچه در حال حاضر می توانید پست های افراد را در استوری خود به اشتراک بگذارید، قابلیت Repost در آینده به شما این امکان را می دهد تا پست را در فید خود نیز به اشتراک بگذارید.

بازنشر-پست-های-اینستاگرام

مفهوم ارسال مجدد پست ها در رسانه های اجتماعی احتمالاً از ویژگی Retweet توئیتر نشات گرفته است. کار بر روی این قابلیت توسط اینستاگرام در حالی آغاز شده است که تیک تاک نیز نسخه جدید خود را با دکمه Repost آزمایش می کند. بر خلاف ریتوئیت توئیتر، ویدئوهای بازنشر شده در تیک تاک، در پروفایل کاربران نمایش داده نمی شود و فقط به فیدهای For You دوستان شما ارسال می‌شوند.

اینستاگرام چندین ماه است که بر روی این ویژگی کار می کند. « الساندرو پالوزی» توسعه دهنده و محقق اینستاگرام، در ماه می در خصوص این ویژگی اخباری را منتشر کرد. با توجه به اسکرین شات های به اشتراک گذاشته شده توسط پالوزی، کاربران می توانند گزینه repost را در منوی اشتراک گذاری مشاهده کنند. اگرچه ممکن است معرفی یک قابلیت ارسال مجدد در اینستاگرام برای برخی از کاربران خوشایند باشد، اما برخی دیگر نیز ممکن است آن را به عنوان یک ویژگی بدانند که باعث شلوغی شبکه های اجتماعی می شود.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها