آیا نیروی دریایی آمریکا با بیگانگان فضایی ارتباط برقرار کرده است؟

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 3.1 دقیقه

راهنماتو- روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، مرکز فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون)، رسماً ویدئو‌هایی را منتشر کرد که در آن اشیأ پرنده ناشناسی که توسط خلبانان نیروی دریایی این کشور رهگیری شده بودند، دیده می شد. اگر چه این فیلم‌ها مربوط به چند سال قبل از آن بودند، اما پنتاگون در اقدامی بی سابقه برای اولین بار آن‌ها را به صورت عمومی منتشر کرد.

پس از این اقدام بی سابقه، چندین نهاد رسمی ایالات متحده به مشاهده اشیا پرنده ناشناس اذعان کردند و حتی در تاریخ 17 اردیبهشت 1401، کنگره ایالات متحده آمریکا اولین جلسه استماع عمومی خود با موضوع بشقاب پرنده‌ها را در ۵۰ سال گذشته برگزار کرد. این جلسه که در مقابل یک کمیته فرعی اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برگزار شد، شامل شهادت مقامات دفاعی بود که به بیش از ۱۴۰ مورد از مشاهده‌های عجیب توسط ابزار و خلبانان هواپیما‌های جنگنده می‌پرداخت.

اما نکته ای که در میان این هیاهوها گم شد، مرجع این مشاهدات بود که گونه ای جالب توجه، همگی به هواپیماهای نظامی نیروی دریایی ایالات متحده ختم می شد. در واقع اکثر این مشاهدات و رهگیری ها توسط خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده صورت گرفت. به عبارت دیگر به نظر می رسد که نیروی دریایی آمریکا بیش از هر نهاد دیگری در جهان، اطلاعات و اسناد طبقه بندی شده در خصوص بشقاب پرنده ها دارد که این ادعا با اطلاعیه اخیر این نیرو تایید می شود.

یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا، چهارشنبه (7 سپتامبر) گفت، نیروی دریایی ایالات متحده ویدئوهای دیده نشده بیشتری از اشیاء پرنده ناشناس (UFO) - یا پدیده های هوایی ناشناس (UAP) – در اختیار دارد اما این فیلم را به صورت عمومی منتشر نمی کند زیرا «به امنیت ملی آسیب می رساند». با این حال این ادعای مقام نیروی دریایی ایالات متحده با قانون آزادی اطلاعات (FOIA) در تضاد است. این قانون از طریق سایت دولتی The Black Vault تاکنون توانسته است هزاران سند در خصوص بشقاب پرنده ها را از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا دریافت و منتشر کند.

تنها یک روز پس از آن که نیروی دریایی سه ویدیو را که توسط خلبانانش گرفته شده بود را از حالت طبقه بندی خارج کرد، Black Vault به استناد FOIA درخواستی را به نیروی دریایی ایالات متحده تسلیم کرد تا اسناد موجود در این زمینه را تحویل دهد. پس از دو سال، این نهاد نظامی ضمن تأیید در اختیار داشتن اسناد و ویدئوهای بیشتری در این زمینه، درخواست تحویل آنها را به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی رد کرد.

گرگوری کاسون، معاون دفتر نیروی دریایی ایالات متحده در پاسخ به این درخواست، گفت: «انتشار این اطلاعات به امنیت ملی آسیب می‌زند، زیرا ممکن است اطلاعات ارزشمندی در مورد عملیات، آسیب‌پذیری‌ها و/یا قابلیت‌های وزارت دفاع/نیروی دریایی در اختیار دشمنان قرار دهد. حتی هیچ بخشی از این ویدئوها را نمی توان برای انتشار جدا کرد.» کاسون اضافه کرد: «نیروی دریایی تنها به این دلیل سه ویدیوی UAP را که در آوریل 2020 منتشر شده بود را از حالت طبقه بندی خارج کرد، که این ویدیوها قبلاً به رسانه ها درز کرده بودند.»

جالب اینجاست که نیروی دریایی در پاسخ به درخواست The Black Vault هیچ تلاشی برای پنهان کردن وجود ویدیوهای بیشتر UAP انجام نداد. واضح است که نیروی دریایی ایالات متحده بیش از هر نهاد دیگری اطلاعات و اسناد در خصوص اشیای پرنده ناشناس دارد و شاید حتی مأموریت های ویژه ای را در این زمینه هدایت می کند اما چرا این نهاد نظامی حاضر به انتشار اطلاعات خود در این زمینه ندارد؟ افزایش بودجه و تاسیس یک دفتر جدید در خصوص بشقاب پرنده ها در ارتش آمریکا، تلاش های جدید برای بازگشت انسان به ماه و گسترش برنامه های اکتشافی برای پیدا کردن جهان های بیگانه، همگی شاید به این دلیل باشد که سرانجام شواهد محکمی از وجود بیگانگان فضایی بدست آمده.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها