طعنه سنگین گارمین به عمر باتری اپل واچ 8 اولترا

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.6 دقیقه

راهنماتو- اگرچه سری آیفون 14 پرو در آخرین رویداد اپل در کانون توجه قرار گرفت، بسیاری محصولات دیگر این شرکت نیز ارزش توجه کاربران را دارند. اپل واچ 8 اولترا مطمئناً یکی از این محصولات است. این ساعت هوشمند قدرتمندترین ساعت هوشمند در تاریخ اپل محسوب می شود.

این دستگاه به یک صفحه نمایش بزرگ، روشنایی بیشترو پشتیبانی از GPS دو فرکانس مجهز شده است. اپل واچ 8 اولترا همچنین عملکرد ECG را نیز  ارائه می دهد و می تواند سطح اکسیژن خون و ضربان قلب انسان را کنترل کند. این ساعت همچنین به یک سنسور دمای بدن جدید برای سلامت زنان نیز مجهز شده است.

با ویژگی هایی که در این ساعت هوشمند شاهد هستیم، می توان گفت که اپل واچ 8 اولترا حرفه ای ترین ساعت هوشمند تاکنون است. یکی از نقاط قوت اپل واچ 8 اولترا باتری آن است. این شرکت ثابت می کند که در صورت استفاده معمولی می تواند 36 ساعت و در صورت فعال کردن حالت کم مصرف تا 60 ساعت دوام بیاورد. این میزان برای طرفداران اپل می تواند جذاب به نظر برسد. اما برای کسانی که اطلاعات زیادی در مورد ساعت های هوشمند دارند، این عدد کمی مسخره به نظر می رسد!

به عنوان مثال گارمین این ویژگی اپل واچ اولترا را به سخره گرفته و می گوید:« ما عمر باتری دستگاه های خود را به صورت ماهانه در نظر می گیریم. نه چند ساعت!». اما حتی اگر این ادعای گارمین درست باشد باشد، این ویژگی باز هم این برند را به تولید کننده برتر ساعت های هوشمند تبدیل نمی کند. در سه ماهه دوم سال 2022، اپل توانست 26.4 درصد از بازار ساعت های هوشمند را در اختیار بگیرد و در همان زمان، 8.4 میلیون دستگاه به فروش رساند. رشد سالانه این شرکت 6 درصد است. در مقابل، گارمین تنها 1.7 درصد از سهم بازار را با فروش 1.9 میلیون دستگاه از آن خود کرد. بدتر از آن یک کاهش 11 درصدی را نیز تجربه کرد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها