شارژ سریع 210 واتی شیائومی رکورد زد؛ 0 تا 100 درصد تنها در 8 دقیقه!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- شیائومی به تازگی رکورد جدیدی در سرعت شارژ گوشی های هوشمند به ثبت رسانده است. این فناوری زمانی که وارد بازار شود سریع ترین در جهان خواهد بود.

iQOO، یک شرکت چینی که وعده شارژ سریع 200 واتی را می دهد، در حال حاضر در این زمینه رکورددار است و شیائومی قصد دارد اکنون با 210 وات از آن پیشی بگیرد. شارژ سریع 210 واتی اکنون گواهینامه شیائومی را دریافت کرده است. شیائومی آزمایش‌های زیادی را بر روی گوشی هوشمند شیائومی 11 اولترا انجام داد و در نهایت توانست در حدود 8 دقیقه این دستگاه را از 0 تا 100 درصد شارژ کند.

از آنجایی که این فناوری شارژ اکنون گواهینامه شیائومی را دریافت کرده است، احتمال عرضه آن در بازار زیاد است. هنوز مشخص نیست که آیا شیائومی قصد دارد این فناوری را در یک گوشی هوشمند به کار گیرد یا خیر. این سرعت شارژ، در مدت کوتاه قادر است انرژی یک گوشی هوشمند را برای چندین ساعت تامین کند.

8 دقیقه مدت زمانی است که این فناوری توانسته یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را بطور کامل شارژ کند. بنابراین اگر اندازه باتری بزرگتر باشد، این بازه زمانی نیز ممکن است تغییر کند. سرعت شارژ جدید می تواند در گوشی های آینده شیائومی مورد استفاده قرار گیرد. به نظر می رسد شیائومی 13 یا شیائومی 13 اولترا نزدیک ترین گوشی های رده بالای این شرکت باشند. باید دید آیا این گوشی های پرچمدار پتانسیل ثبت رکورد سرعت شارژ را دارند یا خیر.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها