قابلیت جدید اندروید 13؛ نمایش میزان سلامت باتری

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.6 دقیقه

راهنماتو- اطلاع از وضعیت باتری یکی از مهم ترین ویژگی های گوشی های هوشمند اپل است که در حال حاضر در گوشی های اندرویدی وجود ندارد. گوگل اکنون در نسخه بتای عمومی اندروید 13 این قابلیت را ارائه کرده است.

به تازگی «میشال رحمان» سردبیر رسانه XDA Developers اسکرین شاتی از جدیدترین نسخه عمومی Beta QPR1 اندروید 13 به اشتراک گذاشته است؛ یک نسخه میانی حاوی برخی اخبار که گوگل به صورت دوره ای منتشر می کند. در تنظیمات گوشی پیکسل، داده‌های «سلامت باتری» با یک نشانگر دایره‌ای نمایش داده می شوند. این قسمت توضیحاتی در خصوص باتری دستگاه در اختیار کاربران قرار می دهد.

قابلیت-جدید-اندروید-13

افرادی که می خواهند از گوشی هوشمند خود برای مدت طولانی تری استفاده کنند، اکنون می توانند وضعیت باتری را بررسی کنند و متوجه شوند که آیا نیاز به تعویض دارد یا خیر. هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی مختص گوشی های پیکسل گوگل خواهد بود یا سایر دستگاه های اندرویدی را شامل می شود. این پاسخ تا زمانی که گوشی های هوشمند بیشتری به اندروید 13 مجهز شوند، مشخص نخواهد بود.

یکی دیگر از ویژگی هایی که پس از ارائه اندروید 13 شاهد آن خواهیم بود، Clear Calling است. گزینه ای که ادعا می کند با کاهش نویز پس زمینه، کیفیت تماس را بهبود می بخشد و از تماس های برقرار شده در اکثر شبکه های تلفن همراه پشتیبانی می کند.

 این عملکرد ممکن است در آینده از طریق تنظیمات صدا و لرزش فعال شود. در حال حاضر مشخص نیست که آیا این ویژگی مختص گوشی های پیکسل گوگل است یا سایر گوشی های اندرویدی را نیز شامل می شود. طبق گزارش های منتشر شده، تماس های وایفای از این قابلیت پشتیبانی نمی کند.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها