استخدام ربات های کوچک در اداره پست برای مرتب سازی بسته ها

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.5 دقیقه

راهنماتو- اداره پست یونان (ELTA) به تازگی 45 ربات مستقل (AMR) در سیستم مرتب سازی خود استخدام کرده است. این ربات ها که برای اولین بار در پاییز 2021 در مرکز مرتب سازی دیجیتال آتن به عنوان «نیروی کار ELTA» معرفی شدند، در هشتاد و ششمین نمایشگاه بین المللی تسالونیکی (دومین شهر بزرگ یونان) که روز شنبه راه اندازی می شود، به نمایش گذاشته می شوند.

اداره پست یونان در اطلاعیه ای اعلام کرد: « بازدید کنندگان می توانند بسته ها را روی ربات ها قرار داده و جابجایی بسته ها توسط ربات ها را از نزدیک تماشا کنند.» این ربات های کوچک بر اساس فناوری هوش مصنوعی پیشرفته کار می کنند. آنها نامه‌ها یا بسته‌های حداکثر 10 کیلوگرمی را بلند کرده، آنها وزن می کنند و در کیف پستی مناسب برای تحویل قرار می دهند. استفاده از این ربات ها کارایی و سرعت مرتب سازی بسته ها را چند برابر کرده است.

مرکز توزیع دیجیتال آتن اکنون از 125ربات کوچک بهره می برد و می تواند حدود هفت هزار بسته در هر ساعت و 165000 مورد را در روز مدیریت کند. طبق گزارش های منتشر شده، مینی ربات های جدید تسالونیکی اکنون می توانند سه هزار بسته اضافی را در هر ساعت مرتب سازی کنند. سیستم مرتب‌سازی رباتیک بخشی از تلاش ها گسترده‌ برای بهبود کارایی خدمات ELTA است. این سیستم از مراکز بزرگ شهری آتن و تسالونیکی شروع به کار کرده است.

تا پایان سال 2022 قفسه های هوشمندی به دفاتر پست اضافه می شوند. این قفسه ها دریافت بسته ها و مکاتبات را حتی در خارج از ساعات کاری تسهیل  می کنند. ELTA اکنون در حال آزمایش استفاده از پهپادها در شبکه تحویل خود می باشد و قصد دارد به زودی با استفاده از پهپاد بسته ها را به مشتریان تحویل دهد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها