آیفون 14 باتری گرانتری نسبت به آیفون 13 دارد

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.5 دقیقه

راهنماتو- اپل اخیراً سری آیفون 14 خود را روانه بازار کرده است اما این سری از همان ابتدا با انتقادهای متعددی مواجه شد. پیش از این گزارشی منتشر شده بود که نشان می داد سری آیفون 14 باتری های بزرگتری نسبت به سری آیفون 13 را در خود جای داده اند که این می تواند خبر خوشایندی برای علاقمندان به این برند باشد با این حال، به نظر می رسد که هزینه تعویض باتری برای این دستگاه های جدید نیز بالاتر از نسل گذشته آیفون باشد.

طبق گزارش وبسایت فناوری 9To5Mac، جدیدترین آیفون‌های غول کوپرتینویی باتری گران‌تری خواهند داشت. ظاهراً هزینه تعویض باتری آیفون 14، آیفون 14 پلاس، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس حدود 99 دلار آمریکا خواهد بود. این درحالی است که تعویض باتری سری آیفون 13 این برند تنها 69 دلار آمریکا هزینه دارد. نکته جالب توجه اینجاست که ظاهرا بجز آیفون 14 پرومکس، بقیه مدلهای این سری از باتری های مشابه در سری آیفون 13 بهره می برند.

به عبارت دیگر، با وجود مشابه بودن ظرفیت باتری بین دو نسل، این شرکت به تازگی برچسب قیمت باتری را حدود 43 درصد افزایش داده است. جالبت توجه تر اینکه قیمت های ذکر شده مربوط به ایالات متحده بود، و برای مثال قیمت تعویض باتری آیفون 14 در بریتانیا حدود 105 پوند است که باز هم نسبت به نسل قبلی 69 پوند افزایش یافته است.

در نظر داشته باشید که این قیمت‌ها فقط برای مدل‌های آیفونی است که گارانتی یک ساله آنها تمام شده است یا آیفون‌هایی که محافظ AppleCare+ ندارند. خبر خوب اینکه باتری سری جدید آیفون 14 شما احتمالاً چند سال دوام خواهد آورد. بنابراین، ممکن است چند سال بعد هزینه تعویض باتری را بپردازید پس علاقمندان به این گوشی ها احتمالاً توجه چندانی به این موضوع نخواهند داشت.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها