افشای مشخصات گوشی های اوپو Find X6 و Find X6 Pro

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۲۲ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- طبق گزارش‌ها، اوپو در حال کار بر روی گوشی‌های پرچمدار سری Find X6 است. بر اساس الگوهای عرضه قبلی، می توان گفت که این خط تولید دو مدل خواهد داشت که شامل Find X6 و Find X6 Pro خواهد بود. امروز جزئیاتی جدید در مورد نمایشگر و چیپست این سری به بیرون درز کرده که می تواند برای علاقمندان جالب توجه باشد.

به گفته Digital Chat Station، یکی از معتبرترین افشاکنندگان دنیای فناوری، گوشی Find X6 از وضوح صفحه نمایش 1.5K پشتیبانی می کند، در حالی که صفحه نمایش Find X6 Pro وضوح 2K را ارائه می دهد. گزارش های قبلی ادعا کرده بودند که سری Find X6 به چیپست اسنپدراگون 8 نسل 2 مجهز خواهد شد. با این حال، یک منبع آگاه دیگر ادعا کرده است که تنها مدل Pro دارای این تراشه خواهد بود.

تا آنجایی که به مدل استاندارد مربوط می شود، این دستگاه احتمالاً به تراشه اسنپدراگون 8 پلاس نسل 1 مجهز شود. همانطور که مشخص است، تقریباً تمام تولیدکنندگان گوشی های هوشمند چینی به جز اوپو، جریان اصلی گوشی های پرچمدار خود را با تراشه SD8+G1 عرضه کرده اند. بنابراین می توان به درستی احتمال داد که اوپو این تراشه را برای گوشی Find X6 رزرو کرده است.

برای یادآوری اشاره می کنیم که Find X5 و Find X5 Pro به ترتیب از چیپست های اسنپدراگون 888 و اسنپدراگون 8 نسل 1 بهره می بردند. در آن زمان گوشی X5 Pro دارای تراشه جدید بود که در دسامبر 2021 معرفی شد، اما X5 دارای تراشه ای بود که در دسامبر 2020 معرفی شد. بنابراین، به نظر می رسد OPPO از رویکرد مشابهی برای چیپست های سری Find X6 استفاده کند.

همچنین شاهد بودیم که چندین شرکت سازنده گوشی‌های هوشمند چینی، سنسور دوربین ۱ اینچی را برای گوشی‌های پرچمدار آینده خود رزرو کرده اند. گمانه زنی ها حاکی از آن است که سری Find X6 نیز دارای سنسور دوربین 1 اینچی خواهد بود اما احتمالاً این نوع دوربین را فقط در مدل پرو خواهیم دید. در حال حاضر اطلاعاتی در مورد تاریخ عرضه Find X6 وجود ندارد اما به احتمال زیاد، ممکن است در سه ماهه اول 2023 عرضه شود.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها