اولین مشکل سری آیفون 14؛ اختلال در فیس تایم و آی مسیج!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.6 دقیقه

راهنماتو- با عرضه سری آیفون 14 اپل، بسیاری از خریداران مشتاقانه منتظر بودند تا گوشی های هوشمند جدید را به دست بگیرند. این سری به ویژه مدل های پرچمدار شاهد ارتقاهای بزرگی هستند که در واقع آخرین تکنولوژی غول بزرگ فناوری جهان محسوب می شود اما این سری به طرز عجیبی شاهد انتقادات بسیار زیادی از سوی کارشناسان است. در چنین شرایطی، اکنون خبر می رسد که تغییرات جدید نرم افزاری در این گوشی ها سبب ایجاد اختلال در عملکرد FaceTime و iMessage این سری شده است.

غول کوپرتینویی به تازگی سند پشتیبانی جدیدی را به اشتراک گذاشته است که در آن خریداران را در مورد مشکلات سری جدید آیفون 14 آگاه می کند. در این سند پشتیبانی، این برند بیان می‌کند که جدیدترین مدل‌های آیفون 2022 با مشکلات خاصی در رابطه با برخی از برنامه‌های اصلی محبوب مانند FaceTime و iMessage روبرو است. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد که بیش از یک اشکال وجود دارد که هر دوی این برنامه ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

ظاهرا یکی از باگ ها، دریافت پیام ها و تماس ها را سخت می کند. یکی دیگر از مشکلات شناخته شده، دیدن حباب های چت سبز به جای حباب های چت آبی هنگام ارسال متن است. سایر اشکالات شامل افرادی است که پیام‌هایی را از نمایه اشتباه و مکالمه‌ها در پیام‌ها دریافت می‌کنند، که چت‌ها حتی به‌عنوان دو رشته مجزا نیز نشان داده می‌شوند.

اپل می گوید اکثر این مشکلات با به‌روزرسانی iOS 16.0.1 برطرف می شوند و این نسخه برای همه آیفون‌هایی که واجد شرایط آخرین ارتقای نرم‌افزار هستند، عرضه می‌شود. بنابراین اساساً، هنگامی که سری جدید آیفون 14 را به دست می گیرید، بهترین کار این است که دستگاه را فوراً در طی مراحل راه اندازی اولیه به روز کنید. همچنین می توانید به تنظیمات > عمومی > به روز رسانی نرم افزار بروید و دستگاه خود را به روز کنید تا از شر این مشکلات خلاص شوید.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها