باز آیفون 14 و باز هم یک مشکل جدید؛ لرزش دوربین آیفون های پرو!

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۲۸ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.4 دقیقه

راهنماتو- اپل به تازگی از سری آیفون ۱۴ خود رونمایی کرد اما حتی قبل از رونمایی این سری با انتقادات زیادی مواجه بود. این سری گویا واقعا ایراداتی دارد و به نظر می رسد که از برخی باگ‌ها در برنامه‌های اساسی سیستم رنج می برد که آخرین آنها مورد FaceTime و iMessages بود. اکنون، یک گزارش جدید نشان می‌دهد که دوربین مدل‌های پیشرفته Pro نیز با یک باگ مواجه است.

طبق گزارش AppleInsider، کاربران مختلف در سراسر جهان با دوربین های سری جدید آیفون 14 پرو خود با مشکلاتی مواجه شده اند. برای کسانی که نمی دانند، سری آیفون 14 پرو دارای یک دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی در پشت است که دارای حالت اکشن برای فیلم برداری روان تر است. اما، به نظر می رسد برخی از برنامه های شخص ثالث هنگام استفاده از این سنسور دوربین جدید با مشکل مواجه هستند.

در حال حاضر، دارندگان مدل های مختلف آیفون‌ 14 متوجه شده‌اند که هنگام استفاده از برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی محبوب مانند اینستاگرام، TikTok و Snapchat، ماژول دوربین می‌لرزد. مشکل دوربین باعث می شود که فیلم ها با لرزش زیاد بسیار ناپایدار به نظر برسند. این به نوبه خود باعث می شود این ویدیوهای ضبط شده در رسانه های اجتماعی غیرقابل استفاده شوند. علاوه بر این، شکایات مربوط به این موضوع به Reddit نیز رسیده است و پست‌هایی در مورد همین باگ به اشتراک گذاشته شده است.

اعتقاد بر این است که لرزش سیستم OIS (تثبیت کننده تصویر نوری) دلیل اصلی این مشکل است. قابل ذکر است که این مشکل بر مدل پایه آیفون 14 تأثیری نمی گذارد زیرا از یک سیستم OIS قدیمی در مقایسه با فناوری نسل دوم Sensor Shift OIS اپل برای دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی جدید خود استفاده می کند.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها