شکست دوربین آیفون 13 پرو مکس از شیائومی 12 اس اولترا

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۱۱ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.7 دقیقه

راهنماتو- در ماه جولای، شیائومی جدیدترین گوشی پرچمدار خود، Xiaomi 12S Ultra را به طور انحصاری در بازار چین عرضه کرد. این دستگاه به دلیل عملکرد دوربینش بسیار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. اکنون، چند ماه پس از عرضه، دستگاه بالاخره تست دوربین DxOMark را پشت سر گذاشته است بنابراین، بیایید نتایج این تست جذاب را با هم بررسی کنیم.

گوشی Xiaomi 12S Ultra توانسته در رتبه‌بندی جهانی DxOMark برای دوربین گوشی‌های هوشمند جایگاه پنجم را به خود اختصاص دهد. این گوشی در تست مورد نظر موفق به کسب 138 امتیاز شده و جایگاه پنجم در زمینه بهترین دوربین گوشی های هوشمند را از آن خود کند. تا اینجای کار، شیائومی 12 ای اولترا جایگاه بسیار مهمی را کسب کرده است اما وقتی بدانیم که این گوشی توانسته جایگاه پنجم بهترین دوربین گوشی هوشمند را از آیفون 13 پرو و ​​آیفون 13 پرو مکس که هر دو 137 امتیاز دارند بگیرند، ماجرا جذاب تر می شود.

این دستگاه به دلیل کیفیت تصویر کلی عالی در اکثر شرایط استفاده و تطبیق پذیری آن، همچنین ارائه دو تصویر متفاوت برای انتخاب کاربران مورد تحسین قرار گرفته است. تصویربرداری در نور کم نیز یک نقطه قوت برای این گوشی است، زیرا دوربین محدوده دینامیکی گسترده ای را در حالت شب ارائه می دهد. دوربین های فوق عریض و زوم تصاویر عالی را در تمام فواصل، به ویژه در فواصل دور، ارائه می دهند. این دوربین همچنین عملکرد عالی در حالت فیلمبرداری دارد و محدوده دینامیکی گسترده، رندر بافت طبیعی و نوردهی خوب را ارائه می‌دهد.

با این همه، گاهی اوقات دوربین فاقد یکپارچگی است و در نتیجه تفاوت بین تصاویر، حتی گاهی اوقات بین عکس های متوالی ایجاد می شود. همچنین، پیش نمایش همیشه با تصویر نهایی گرفته شده مطابقت ندارد. به غیر از آن، دوربین با موقعیت های نوری بسیار چالش برانگیز مانند صحنه های بسیار متضاد دست و پنجه نرم می کند. با وجود این موارد مهمترین نقطه در تست های DxOMark این است که دوربین شیائومی 12 اس اولترا، توانسته دوربین گوشی پرچمدار آیفون 13 پرو مکس را شکست دهد.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها