ماسکی که در عرض ده دقیقه ابتلا به کرونا و آنفولانزا را تشخیص می دهد

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

راهنماتو- دانشمندان چینی به تازگی ماسکی طراحی کرده اند که می تواند ابتلا به کووید-19 و آنفولانزا را تشخیص دهد. حسگر به کار رفته در این ماسک قادر است ویروس‌های کووید-19 و آنفولانزای H5N1 و H1N1 را در عرض ده دقیقه در هوا شناسایی و اطلاع رسانی کند.

کاهش الزامات مرتبط با کووید این روزها سبب استفاده کمتر از ماسک توسط مردم جهان شده است. با این حال، استفاده از ماسک در کشورهایی از جمله چین که سیاست سختگیرانه Covid Zero را حفظ کرده است، همچنان رواج دارد. یک نظرسنجی Axios-Ipsos در اوایل سپتامبر نشان داد که 37٪ از آمریکایی ها حداقل گاهی اوقات بیرون از خانه از ماسک استفاده می کنند که در مقایسه با 89٪ دو سال قبل این میزان به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

این ماسک به ابزاری متصل است که می‌تواند سیگنال‌های دریافتی را فورا پردازش کرده و به سرعت در خصوص ابتلا به کرونا هشدار دهد. این دستگاه به یک باتری لیتیومی قابل شارژ مجهز شده است. محققان می گویند این ماسک در فضاهای بسته ای که خطر عفونت بالاست، به بهترین نحو عمل می کند. آنها همچنین در تلاش هستند تا زمان تشخیص دستگاه را کوتاه تر و حساسیت آن را افزایش دهند تا در صورت لزوم بتوان آن را برای تشخیص ویروس های مختلف پیکربندی کرد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها