هوش مصنوعی DALL-E اکنون می تواند چهره انسان را ویرایش کند

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۳۰ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- شرکت OpenAI ، توسعه دهنده هوش مصنوعی DALL-E به تازگی این سیستم را به قابلیت جدیدی مجهز کرده است که می تواند تصاویر چهره های انسانی را ویرایش کند.

این قابلیت قبلا به دلیل ترس از سوء استفاده، به عنوان یک ویژگی غیرمجاز شناخته می شد. اکنون OpenAI اعلام کرده که فیلترهایی برای حذف تصاویر حاوی مسائل جنسی، سیاسی و خشونت‌آمیز در نظر گرفته است و پس از اعمال آنها این ویژگی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. کاربران می توانند با استفاده از این ویژگی تصاویر را به روش های مختلف ویرایش کنند.

آن‌ها می‌توانند تصویر شخصی مورد نظر خود در این سیستم آپلود کرده و به دلخواه خود ویرایش کنند. به عنوان مثال، می توانند ویژگی های خاصی مانند لباس یا مدل موی یک شخص را تغییر دهند. این ویژگی بی شک برای بسیاری از افراد از جمله عکاسان و فیلمسازان مفید خواهد بود. OpenAI در نامه ای به مشتریان با اعلام این خبر گفت: «با پیشرفت‌هایی که در سیستم امنیتی ما رخ داده است، DALL·E اکنون آماده است تا از این قابلیت پرکاربرد پشتیبانی کند. در حالی که احتمال آسیب های ناشی از دیپ‌فیک‌ها را به حداقل می‌رساند.»

 OpenAI به‌عنوان یک شرکت با بودجه خوب و مرتبط با غول‌های فناوری مانند مایکروسافت رویکردی نسبتا محتاطانه در پیش گرفته است. از رقبای این هوش مصنوعی می توان به Stable Diffusion اشاره کرد که در حال حاضر محدودیت های کمتری برای کاربران خود در این خصوص در نظر گرفته است.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها