طراحی آستین رباتیک برای کنترل بازوی کودکان مبتلا به فلج مغزی

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

راهنماتو- محققان دانشگاه Riverside کالیفرنیا در حال توسعه آستین های رباتیکی هستند که به کودکان مبتلا به فلج مغزی کمک می کند تا با استفاده از آنها بازوی خود را کنترل کنند.

این فناوری به جای اینکه مانند اسکلت بیرونی بازو را تقویت کند، از حسگرهای ولتاژ برای تشخیص انقباضات عضلانی و پیش‌بینی آنچه که فرد می‌خواهد انجام دهد، مانند خم کردن آرنج، استفاده می‌کند. سپس کیسه های بادی بازو را به سمت مقصد مورد نظر هدایت می کنند.

دانشمندان در تلاشند تا این آستین ها را با استفاده از الاستیک، نایلون و مواد نرم طراحی کنند. طراحی این نوع آستین رباتیک، علاوه بر راحتی هزینه پایینی نیز خواهد داشت. سازندگان امیدوارند بتوانند در طراحی آن استفاده از لوازم الکترونیکی را به حداقل برسانند. این پروژه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و به نظر می رسد تا به نتیجه رسیدن آن چهار سال فاصله داشته باشیم.

در طول توسعه این دستگاه، تیم تحقیقاتی جلسات بازخوردی متعددی را با بیماران، خانواده‌ها و درمانگران برگزار خواهد کرد. اگر همه چیز خوب پیش برود، کودکان فلج مغزی در آینده می توانند بدون کمک والدین و مراقبت های ویژه، کارهای روزمره مانند مسواک زدن دندان های خود را انجام دهند. «جاناتان ریلموتو» مدیر این پروژه می گوید: « این فناوری جهانی است و به نتیجه رسیدن آن می تواند به هر شخصی که مشکل حرکتی دارد، از جمله بزرگسالان کمک کند.»

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها