اپل واچ سری 8 جان یک زن را از عارضه قلبی نجات داد!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۲ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- چند روز پس از عرضه اپل واچ سری 8 ، این ساعت هوشمند توانست ابتلای یک فرد به بیماری قلبی کشنده را تشخیص دهد.

«جیسون اسمیت» خواننده استرالیایی می گوید:« پدر و مادرم برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به چستر (بریتانیا) رفته بودند. پدرم با من تماس گرفت و اعلام کرد که مادرم اصلا حال خوبی ندارد. او گفت مادرم دائما سرگیجه و تپش قلب دارد. من سریعا خودم را به آنها رساندم. در بدو ورود، فشار خون مادرم را اندازه گیری کرده و وضعیت عمومی او را ارزیابی کردم. کمی بعد، مادرم گفت که کمی بهتر شده است و از من خواست نگران نباشم.»

پس از آن جیسون به این فکر افتاد که برای کنترل سلامتی مادر خود از اپل واچ سری 8 جدید خود استفاده کند. به استثنای مدل‌های SE اپل، اپل واچ سری 4 و نسخه‌های جدیدتر به الکتروکاردیوگرام داخلی مجهز شده اند. کاربران می توانند با استفاده از این ابزار زمان و قدرت سیگنال‌های الکتریکی که باعث ایجاد ضربان قلب می شوند را اندازه گیری کنند. این کار به شناسایی AFib یا فیبریلاسیون دهلیزی که یک ریتم نامنظم قلبی است و در صورت عدم شناسایی می تواند کشنده باشد، بسیار کمک می کند.

قابلیت-ecg-اپل-واچ

جیسون سپس اپل واچ خود را روی مچ دست مادرش قرار داد تا از او نوار قلب (ECG) بگیرد. او سه بار این کار را تکرار کرد و در هر سه بار با هشدار فیبریلاسیون دهلیزی و ضربان قلب بالای 160 بار در دقیقه مواجه شد. جیسون و والدین او پس از این هشدار اپل واچ به نزدیک ترین اورژانس مراجعه کردند. در آنجا نیز پزشکان تایید کردند که مادر جیسون به فیبریلاسیون دهلیزی دچار شده است و به درمان فوری نیاز دارد.

موضوعی که می توانست منجر به مرگ یک شخص شود، به لطف اپل واچ جدید از آن جلوگیری شد. جیسون می گوید: «پس از بستری شدن مادرم در بیمارستان و تجویز چند دارو که باید تا آخر عمر مصرف کند، اکنون حال عمومی خوبی دارد.»

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها