اختراع جدید سامسونگ؛ سیستم دوربین دوگانه زیر نمایشگر گوشی برای تشخیص چهره

  • مصطفی  جرفی مصطفی جرفی
  • ۳ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 2.2 دقیقه

راهنماتو- گزارش ها حاکی از آن است که شرکت سامسونگ در حال کار روی یک سیستم نسبتاً جالب برای تشخیص چهره است که دو دوربین زیر نمایشگر را شامل می شود. در یک درخواست ثبت اختراع که سامسونگ در مارس 2021 در KIPRIS (سرویس اطلاعات حقوق مالکیت معنوی کره) ثبت کرده، جزئیات این طرح جالب توضیح داده شده است. سند مورد بحث هفته گذشته به بیرون درز کرد و در نهایت توسط یک نشریه هلندی در معرض دید عموم قرار گرفت که در ادامه به برخی از جزئیات آن خواهیم پرداخت.

در اصل، این ایده نسبتاً ساده است؛ این سیستم چندین تصویر از کاربر را از دو زاویه دریافت می کند تا یک مدل سه بعدی بهتر از چهره را بسازد و از آن برای اهداف احراز هویت استفاده کند.در این اسناد سامسونگ به طور خاص به استفاده از دوربین های زیر نمایشگر اشاره می کند که در نوع خود جالب است. پیش از این، غول کره ای کم و بیش از فناوری مشابهی در سری جدید Galaxy Fold خود استفاده کرده است. بنابراین یکی از گمانه‌زنی‌ها این است که سامسونگ در حال بررسی این فناوری جدید UDC دوگانه برای گوشی‌های تاشو خود است.

سیستم دوربین دوگانه زیر نمایشگر سامسونگ برای تشخیص چهره

به هر روی، ما معتقدیم که این فناوری پیامدهای گسترده تری دارد و تمایل به استفاده از دوربین های UDC از نیاز به فاصله هر دو دوربین تا حد امکان برای دریافت دو زاویه متفاوت از کاربر ناشی می شود. این امر می تواند مستلزم قرار دادن دوربین در نزدیکی پایین گوشی در اطراف جایی باشد که اکنون اثر انگشت زیر نمایشگر وجود دارد. شاید هم این دو دوربین در یک ماژول نوری ترکیب شوند.

سیستم دوربین دوگانه زیر نمایشگر سامسونگ برای تشخیص چهره

حق ثبت اختراع واقعاً به جزئیات زیادی نمی‌پردازد اما تصاویر این اسناد ماکتی از یک تلفن معمولی به سبکslab  با دو دوربین UDC یکی در بالا و دیگری در پایین را نشان می دهد. یکی دیگر از موارد ذکر شده در پتنت اندازه گیری سایز مردمک چشم توسط این سیستم است. ایده این است که اندازه مردمک چشم انسان باید بسته به شرایط نوری متفاوت باشد. این می تواند به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی در برابر استفاده از ترفندهایی مانند عکس یا ماسک برای فریب احراز هویت صورت استفاده شود.

مصطفی  جرفی
مصطفی جرفی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها