iOS 16 عمر باتری گوشی های آیفون را به شدت کاهش می دهد!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۶ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- اپل در ابتدای سپتامبر iOS 16 را برای همه گوشی های آیفون واجد شرایط ارائه کرد. این آپدیت قابلیت‌های جدیدی مانند ویرایش پیام های iMessage و حذف پس‌زمینه عکس‌ها را به همراه داشت.

این بروزرسانی به طور خاص عملکرد صفحه نمایش همیشه روشن را در مدل های آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس ارائه می داد. بیش از دو هفته پس از انتشار نسخه جدید، چند کاربر آیفون از کاهش عمر باتری دستگاه خود پس از نصب نسخه جدید iOS 16 در شبکه های اجتماعی شکایت کردند.

عمر باتری آیفون گاه پس از ارتقا کمتر می شود. اگرچه اغلب در عرض چند روز به حالت عادی باز می گردد و به نظر نمی رسد این موضوع در iOS 16 نیز اتفاق افتاده باشد. به نظر می رسد قابلیت بازخورد لمسی جدید صفحه کلید یکی از عوامل اصلی کاهش عمر باتری دستگاه باشد.

iOS 16 قابلیت جدیدی را در اختیار کاربران قرار داده است که این امکان را به کاربران می دهد تا هنگام تایپ کردن روی صفحه‌کلید دستگاه، بازخوردهای لمسی دریافت کنند. از آنجایی که این قابلیت از موتورهای ارتعاشی استفاده می کند، این گزینه ممکن است عمر باتری گوشی های اپل را به شدت کاهش دهد. با این وجود شناسایی دلیل اصلی این موضوع کمی چالش برانگیز است و باید دید آیا اپل با ارائه iOS 16.1 فکری به حال برطرف کردن این مشکل خواهد کرد یا خیر.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها