رونمایی از ترازوی هوشمند شیائومی با قابلیت اندازه گیری دقیق شاخص توده بدنی

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۶ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.8 دقیقه

راهنماتو- شیائومی به تازگی از یک ترازوی هوشمند هشت الکترودی رونمایی کرده است. این ترازوی هوشمند، تا 35 گزارش تجزیه و تحلیل ترکیب بدنی را ارائه می دهد و از فناوری بیومپدانس با فرکانس دوگانه برای ارائه اندازه گیری های دقیق استفاده می کند.

اکثر ترازوهای رایج از مکانیزم تک فرکانس بهره می برند که به دلیل جریان فرکانس پایین نمی تواند امپدانس سیال درون سلولی را اندازه گیری کند. این موضوع به نوبه خود بر دقت این ترازوها در اندازه گیری میزان دقیق چربی بدن تاثیر منفی می گذارد. مقیاس ترکیب بدنی هشت الکترودی شیائومی می تواند به طور دقیق چربی، آب، ماهیچه ها و سایر شاخص های بدن را اندازه گیری کند.

این دستگاه به یک تراشه ADC، الکترود انگشت شست، سطح ترازو ITO با تماس کامل پا و یک کابل اتصال دسته هفت هسته ای مجهز شده است. سیستم این ترازو داده ها را با دقت بالا اندازه گیری کرده و خروجی هایی با استاندارد طلایی DEXA تولید می کند. این ترازوی هوشمند از جریان متناوب بیولوژیکی چند فرکانس برای اندازه گیری دقیق وزن بدن استفاده می کند. هشت الکترود به کار رفته در آن حلقه های جریان متعددی را در کل بدن تشکیل می دهند. ترازو می تواند با استفاده از این الکترودها بازوی چپ، بازوی راست، تنه، پای چپ و پای راست را کنترل کرده و توزیع ماهیچه و چربی را در هر بخش به طور جداگانه اندازه گیری می کند.

ترازوی جدید شیائومی می تواند با استفاده از این داده ها به تجزیه و تحلیل هوشمندانه نوع بدن و وضعیت بدنی افراد بپردازد. این گجت هوشمند از قابلیت اتصال بلوتوث و وای فای پشتیبانی می کند. برای کار با ترازو نیازی به اتصال تلفن همراه نیست و داده های اندازه گیری شده روی ترازو ثبت و در فضای ابری آپلود می شوند.

کاربران می توانند با استفاده از برنامه سلامت ورزشی شیائومی گزارش دقیقی از داده های ثبت شده در حساب خود را مشاهده کنند. وزن خالص این ترازو 2.4 کیلوگرم است و می تواند افراد تا 150 کیلوگرم را وزن کند. ترازوی هشت الکترودی جدید شیائومی 399 یوان (56 دلار) قیمت دارد و با چهار باتری قلمی تغذیه می شود.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها