مشاهده دو نقص امنیتی در واتساپ؛ اگر به اینترنت دسترسی دارید سریعا آن را بروزرسانی کنید!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۷ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.5 دقیقه

راهنماتو- توسعه دهندگان  واتساپ اخیرا اعلام کرده اند که یک حفره امنیتی جدی را در جدیدترین نسخه این اپلیکیشن برطرف کرده اند. نکته مهم این است که نسخه‌های قبلی این پیام رسان همچنان در معرض خطر این آسیب‌پذیری قرار دارند و لازم است کاربران به سرعت اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنند.

این آسیب‌پذیری خطرناک به هکرها اجازه می دهد تا کدهایی را بر روی گوشی‌های قربانیان اجرا کند. هکرها می توانند با سوء استفاده از سرریز عدد صحیح (integer overflow) هر گونه ویروس، باج افزار یا جاسوس افزار را روی دستگاه قربانی نصب کنند. هکرها می توانند با استفاده از این آسیب پذیری، به سیستم عامل دستگاه مورد نظر به طور کامل دسترسی پیدا کنند.

واتساپ همزمان با این موضوع از وجود یک نقص امنیتی دیگر نیز خبر داد. این نقص به هکرها اجازه می دهد تا پس از انتقال یک فایل ویدئویی مخرب‌ کدی را اجرا کنند. خوشبختانه، جدیدترین بروزرسانی واتساپ هر دو آسیب پذیری را برطرف کرده است. کارشناسان امنیتی واتساپ هشدار می دهند که اگر نسخه های قدیمی تر 2.22.16.12 را اجرا می کنید، سریعا نرم افزار خود را بروزرسانی کنید. این موضوع برای سیستم عامل های اندروید، WhatsApp Business اندروید، Ios و WhatsApp Business Ios عنوان شده است.

به‌روزرسانی واتساپ به جدیدترین نسخه‌ها همیشه از کاربران در برابر نقص‌های امنیتی جدی محافظت می کند. علاوه بر این، با بروزرسانی می توانید از جدیدترین قابلیت های این نرم افزار بهره مند شوید. به عنوان مثال، این شرکت در روز سه شنبه 27 سپتامبر 2022 کار بر روی قابلیت تماس ویدئویی با حداکثر 32 کاربر را تایید کرد. این پیام رسان همچنین در حال آزمایش قابلیت اصلاح پیام های ارسالی بر روی گروه گوچکی از کاربران است و به نظر می رسد این ویژگی محبوب به زودی به این نرم افزار اضافه شود.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها