ربات دوپای Cassie رکورد جهانی گینس در دوی 100 متر رباتیک را شکست

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۷ مهر ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- به تازگی یک ربات توانسته در مسابقات­ دو 100 متر به رکورد جهانی گینس دست ­­­پیدا کند. این ربات دو پا که توسط شرکت Agility Robotics در دانشگاه ایالتی اورگان ساخته شده است، Cassie نام دارد.

Cassie توانست در مدت 24.73 ثانیه این مسیر را طی کند. این مدت در مقایسه با رکورد یوسین بولت دوندهٔ جامائیکایی (که دارای رکورد جهانی انسان با 9.58 ثانیه است) بسیار چشمگیر است.  این ربات در سال ۲۰۲۱ توانسته بود یک مسیر ۵ کیلومتری را در مدت کمتر از ۵۳ دقیقه طی کند.

 او اولین رباتی است که از یادگیری ماشینی برای کنترل راه رفتن استفاده می کند. این رکورد در مرکز دو و میدانی Whyte در ایالت اورگان به ثبت رسید. این ربات از حالت ایستاده شروع به حرکت کرد و پیش از این که وارد مرحله دو سرعت شود، زانوهای خود را مانند شترمرغ به حالت خمیده درآورد. پس از دو سرعت، Cassie توانست بدون سقوط به حالت ایستاده بازگردد.

این ربات به مدت یک سال آموزش دیده بود و توسط یک شبکه عصبی کنترل می شد. وب سایت رسمی رکوردهای گینس نشان می دهد که رکورد Cassie فقط نشان دهنده سرعت بالا در مدت کوتاه نیست. بلکه سرعت متوسطی ​​است که در یک فاصله از پیش تعیین شده حفظ می شود. مشروط به انجام محدودیت هایی که ربات باید  در حالت ایستاده رعایت کند و در نهایت در همان موقعیت به دویدن خود خاتمه دهد.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها