هوش مصنوعی برنده جشنواره هنری امریکا شد!

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۳ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.1 دقیقه

راهنماتو- هنرمندی به نام «جیسون آلن» به تازگی توانسته با استفاده از یک برنامه هوش مصنوعی به نام Midjourney یک اثر هنری خلق کند. این اثر هنری مقام اول هنرهای دیجیتال را در مسابقه هنرهای زیبای نمایشگاه ایالت کلرادو کسب کرد.

این اثر زنی با لباس سفید را که در مقابل یک پنجره دایره ای بزرگ ایستاده است، به نمایش می گذارد. آلن در پستی در دیسکورد نوشت :« من هفته های زیادی را برای تنظیم دقیق این تصویر از طریق هوش مصنوعی صرف کرده ام. در نهایت 100 تصویر طراحی کردم و سه مورد را برای چاپ بر روی بوم انتخاب کردم.»

دستورالعمل‌های مسابقه هنرهای زیبای نمایشگاه ایالت کلرادو، هنرهای دیجیتال را به عنوان «عملی هنری که از فناوری دیجیتال به عنوان بخشی از فرآیند خلاقیت یا ارائه استفاده می‌کند» تعریف می‌کند. این دقیقا شبیه همان کاری است که آلن انجام داده است. اما استفاده آلن از هوش مصنوعی این سؤال را برای برخی ایجاد کرده است که آیا او واقعا شایسته دریافت چنین جایزه ای بوده است یا خیر.

در حالی که آلن برای توسعه اثر خود به هوش مصنوعی از Midjourney متکی بود، هنرمندان دیگری در این نمایشگاه حضور داشتند که ممکن است از ابزاری مانند فتوشاپ، که ابزارهای هوش مصنوعی زیادی را در جعبه ابزار ویرایش تصاویر خود دارد، استفاده کرده باشند.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها