رسوایی بزرگ؛ هک اطلاعات کاربران سامسونگ در ایالات متحده

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۴ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.3 دقیقه

راهنماتو- سامسونگ جدیدترین شرکت فناوری است به مساله نقض امنیت کاربران دچار شده است. یک هکر در اواخر ماه جولای توانست به سرورهای داده سامسونگ در ایالات متحده نفوذ کرده و به اطلاعات مشتریان مشتریان این شرکت دست پیدا کند.

سامسونگ در اوایل آگوست متوجه این نقض شد و اقدامات لازم را در جهت رفع این مشکل و ایمن سازی سیستم های آسیب دیده  انجام داد. این غول فناوری کره ای این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که این مشکل بر کد تامین اجتماعی و کارت های بانکی کاربران تاثیری نداشته است و در برخی موارد ممکن است بر اطلاعاتی مانند نام، اطلاعات تماس و اطلاعات امنیتی آنها تاثیر گذاشته باشد.

منظور از اطلاعات تماس احتمالا ایمیل و شماره تلفن کاربران و اطلاعات ثبت نام همان حساب کاربری سامسونگ افراد می باشد. هر مشتری سامسونگ که که تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته باشد، یک ایمیل دریافت خواهد کرد. سامسونگ می گوید در صورتی که ایمیلی در این خصوص دریافت نکردید، مطمئن باشید که مشکل امنیتی برای شما پیش نیامده است.

این شرکت می گوید هکر نتوانسته به اطلاعات مکان و سایر اطلاعات حساس کاربران دسترسی پیدا کند. اشخاصی که ایمیل هشدار سامسونگ را دریافت کرده اند، باید مراقب هر گونه پیام ناخواسته ای باشند که اطلاعات شخصی آنها را درخواست می کند و یا آنها را به به یک صفحه وب که از آنها اطلاعاتی شخصی می خواهد، ارجاع می دهد. این احتمال وجود دارد که هکر بتواند از اطلاعات شخصی دزدیده شده برای تلاش های فیشینگ علیه کاربران استفاده کند.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها