پایان پشتیبانی واتساپ از آیفون های قدیمی

  • ریحانه میرسمیعی ریحانه میرسمیعی
  • ۱۶ شهریور ۱۴۰۱
  • زمان مطالعه : 1.2 دقیقه

راهنماتو- پیام رسان محبوب واتساپ از ماه اکتبر به پشتیبانی از برخی دستگاه های قدیمی iOS پایان می دهد. این پیام رسان پیش از این نیز به پشتیبانی از برخی دستگاه های قدیمی KaiOS، اندروید و iOS پایان داده بود.

اکنون، در حالی که به راه اندازی آیفون 14 نزدیک می شویم، واتساپ قصد دارد فقط از دستگاه هایی با سیستم عامل iOS 12  و نسخه های جدیدتر پشتیبانی کند. ردیاب واتساپ WABetaInfo این گونه می نویسد: «متاسفانه واتساپ به دلایلی در حال برنامه‌ریزی برای حذف پشتیبانی از برخی از نسخه‌های iOS در چند ماه آینده می باشد. برای ادامه استفاده از واتساپ، لازم است کاربران دستگاه خود را به آخرین نسخه iOS بروزرسانی کنند. از ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ واتساپ به پشتیبانی از دستگاه های قدیمی iOS پایان می دهد.»

بنابراین در صورتی که از دستگاهی با سیستم عامل iOS 10  یا iOS 11 استفاده می کنید، برای ادامه استفاده از واتساپ لازم است آن را به iOS 12 ارتقا دهید. با بروزرسانی آیفون 6 ، آیفون 5S و آیفون 6S به iOS 12 همچنان  می‌توانید از این اپلیکیشن استفاده کنید. با این حال، از آنجایی که آیفون 5 و آیفون 5C از iOS 12 پشتیبانی نمی کنند، بنابراین، تا پایان ماه اکتبر این دو دستگاه دیگر نمی‌توانند از این اپلیکیشن پیام رسان استفاده کنند و کاربرانی که از این دو استفاده می کنند، ناچار به کنار گذاشتن واتساپ خواهند بود.

ریحانه میرسمیعی
ریحانه میرسمیعی

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها