(ویدئو) ویدیویی جالب و دیده نشده از بروس لی پیش از معروف شدن با سریال «زنبور سبز»

  • راضیه میرزاحیدری راضیه میرزاحیدری
  • ۲۹ آبان ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.4 دقیقه

فرادید نوشت: ویدیویی قدیمی و شگفت انگیز از صحنه فیلمبرداری مجموعه تلویزیونی محبوب دهه ۶۰ میلادی با عنوان زنبور سبز (The Green Hornet) به تازگی منتشر شده که بروس لی، رزمی کار افسانه ای را در حال ارائه توضیحاتی درباره کونگ فو نشان می‌دهد.

1

این ویدیو که در اکانت رسمی بروس لی در توییتر منتشر شده ابتدا بروس لی را سوار بر دوچرخه نشان می‌دهد که بعدا می‌بینیم نام او بر آن حک شده است.

زمانی که لی در حال دوچرخه سواری است شنیده می‌شود که کسی می‌گوید: «فکر می‌کنم اسم او بروس لی است.»؛ مساله ای که نشان می‌دهد او در آن زمان هنوز کمتر شناخته شده بود. او به سوالات مختلف مصاحبه کننده پاسخ داده، در جواب او کمی درباره کونگ فو توضیح می‌دهد و با او شوخی می‌کند.

بروس لی به لطف بازی در فیلم های کلاسیک هنرهای رزمی دهه ۷۰ میلادی نظیر خشم اژدها، راه اژدها و ورود اژدها به یک اسطوره سینمایی تبدیل شد، اما لی پیش از همه این‌ها به عنوان شخصیت کاتو در مجموعه تلویزیونی زنبور سبز نقش آفرینی کرده بود و مخاطبان تلویزیونی با او آشنا بودند.

1

زنبور سبز بر اساس یک سریال رادیویی طولانی مدت به همین نام، تنها در یک فصل ساخته و از شبکه ABC نمایش داده شد. اما به لطف حضور بروس لی، که اگرچه در این مجموعه نقش دستیار شخصیت اصلی یعنی زنبور سبز، با بازی ون ویلیامز را بازی می‌کند، اما مسلما ستاره واقعی سریال است، این مجموعه چه در زمانه خود و چه پس از آن تاثیرگذار بود.

1

1

1

البته شخصیت کاتو با بازی بروس لی سال ها بعد در سال ۲۰۱۱ با اقتباس سینمایی این اثر به نویسندگی ست روگن و جِی چو که جا پای لی گذاشته بود، دوباره به صفحه نمایش بازگشت.

شخصیت زنبور سبز همچنین در فیلم روزی روزگاری هالیوود کوئینتین تارانتینو ظاهر شد، جایی که بازدید شخصیت کلیف بوث از صحنه نمایش منجر به دعوایی جنجالی میان بدلکار و لیِ خیالی می‌شود.

راضیه میرزاحیدری
راضیه میرزاحیدری

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها