شیر زردچوبه رو توی این فصل حتما بخور! خیلی خاصیت داره!

  • نغمه افشار نغمه افشار
  • ۲۹ آبان ۱۴۰۲
  • زمان مطالعه : 2.6 دقیقه

راهنماتو- «چرا هی تندتند مریض می‌شی؟!»

سیستم ایمنی بدن که ضعیف بشود ممکن است از یک بیماری فارغ نشده به بیماری دیگری مبتلا بشوید. مخصوصا در فصل سرما که انواع و اقسام ویروس‌ها کمین کرده‌اند!

به گزارش راهنماتو، شیرزردچوبه یک نوشیدنی هندی است که قدمت زیادی دارد و در تاریخ باید دنبال خواص آن گشت! شاید تصور کنید تلفیق شیر و زردچوبه ترکیب خوبی از آب درنمی‌آید! اما واقعیت این است که اگر به این سبک که روبه‌روی شماست تهیه کنید نه تنها در مواقع بیماری، بلکه هر زمان که دلتان خواست یک نوشیدنی مقوی و پرخاصیت میل کنید یکی از گزینه‌ها شیرزردچوبه خواهد بود که به ذهنتان می‌رسد! حتی اگر اهل کافه رفتن باشید در منوی بعضی کافه‌ها هم اسم آن را دیده‌اید! پس از خواص آن به دلیل اینکه ممکن است طعمی جدید یا عجیب داشته باشد چشم‌پوشی نکنید که با یک بار امتحان حتما به جمع دوستدارانش خواهید پیوست!

مواد لازم:

ماده غذاییمقدار
شیر

3 پیمانه

زردچوبه

یک قاشق مرباخوری

زنجبیل تازه

یک قاشق غذاخوری 

چوب دارچین

یک عدد

هل سبز

6 عدد

دانه فلفل سیاه

یک قاشق مرباخوری

نبات یا عسل برای شیرین کردن طعم شیرزردچوبه 

به میزان دلخواه

شیر زردچوبه

طرز تهیه:

در ابتدا هل را بکوبید و داخل یک قوری (ترجیحا شیشه‌ای) که قابلیت روی گاز گذاشتن داشته باشد بریزید. دانه‌های فلفل را به همراه شیر، زردچوبه و زنجبیل‌های تازه که ریز خرد کرده‌اید به هل اضافه کنید. نبات را هم داخل آن بیندازید. اگر از عسل برای شیرین کردن آن استفاده می‌کنید موقع میل کردن و وقتی که دمای نوشیدنی از داغی 100 درجه افتاد عسل را اضافه کنید. قوری را روی گاز بگذارید تا شیر به جوش بیاید. بعد از اینکه شیر جوشید حرارت گاز را کم کنید و حدود 10 دقیقه دیگر زمان بدهید که تمام طعم‌ها خوب با هم ترکیب بشوند.

برخلاف تصور زردچوبه بیشتر از آنکه در این نوشیدنی طعم و بو داشته باشد رنگ خود را به آن می‌دهد ولی از خواصش حسابی بهره‌مند خواهید شد.

خواص شیرزردچوبه:

زردچوبه یک آنتی اکسیدان خیلی قوی است که ضدسرطان هم عمل می‌کند.

برای دردهای استخوان و مفاصل هم زردچوبه نقش تسکین دهنده بازی می‌کند. از خاصیت جلوگیری کننده از آلزایمر و قدرت بخشیدن به عملکرد مغز که زردچوبه دارد نیز نمی‌توان به سادگی گذشت!

با این نوشیدنی التهابات سینه و ریه کم خواهد شد و اگر مشکل تنفسی دارید به رفع آن کمک می‌کند. خاصیت ضد ویروسی زردچوبه برای درمان سرفه هم مفید است. سطح قند خون نیز با شیرزردچوبه کنترل می‌شود و پایین می‌آید. شاید به نظر برسد که حضور شیر برای دستگاه گوارش خوب نیست اما شیرزردچوبه برای زخم معده هم داروی مناسبی است.

اگر احساس بیماری کردید درنگ جایز نیست و خیلی سریع یک لیوان از این نوشیدنی خوشمزه و خوشرنگ را تهیه کنید و میل بفرمایید و مطمئن باشید اثرات خوب آن را در بدن خود خواهید دید!

 

نغمه افشار
نغمه افشار

دیدگاه شما چیست؟

دیدگاه ها